PDA

Teljes verzió megtekintése : Samsung S5230 JAVA megoldást....

oldal : [1] 2

nlite
2009-05-30, 22:17
Sziasztok ... hát egy pár órája böngészek, de nem találtam megoldást
arra, hogy hogy lehetne Samsung S5230-ra Java-t telepíteni...
Tud valaki segíteni ?

jaj még esetleg az is jól jönne ,ha tudna valaki egy progit amivel lehet a telefon fájlrendszerét bönglszni...
tehát ha láthatnám a rejtett fájlokat. (pl játékok mappa)

coyote
2009-05-30, 22:46
Próbáld meg az F480 topikban leírtakat, és a TK Fileexplorert, jobb ötletem nincs. :(

nlite
2009-05-31, 09:07
nah ezzel a tk flie explorerrel kezdek közeledni a megoldáshoz.
már csak az a baj, hogy ha választani akarok COM portot, akkor
egy darab com port se jelenik meg :)

coyote
2009-05-31, 15:28
USB driver melyik van telepítve?
Lehet, hogy a Samsung nem jó, akkor telepítsd fel a Qualcomm USB drivert!

nlite
2009-05-31, 18:33
hát sztem a samsung van, utánanézek ennek a qualcomnak :)
Mondjuk lehet az se segít, hogy Win7-t használok:)

coyote
2009-05-31, 19:14
Sajnos, benne van a pakliban...:(
Már a Vista nevu vírussal is sok gond volt, - van.
Az a géplassításon kívül még progikat, drivereket is kikapcsol :mad:

nlite
2009-05-31, 20:06
Sajnos, benne van a pakliban...:(
Már a Vista nevu vírussal is sok gond volt, - van.
Az a géplassításon kívül még progikat, drivereket is kikapcsol :mad:

áhh qualcomm drivert fel se tudtam tenni.
hát így jártam. Mindegy , majd csak kitalálok valamit.
:(
esetleg nem tudsz valami alternatívát a Tk file explorernek ?
Ezt a bitpimet próbálgatnám dehát ezzel még addig se jutok mint a
tk fileexplorerrel

[SZERK]

Gyáááá. :) A bitPim segítségével rájöttem , hogy a COM4-hez van kapcsolva
a samsung usb drviver, ezután a TK fileexplorerbe beütöttem, hogy a COM4-et
pásztázza, és most minden ok :P Zsír , köszi a segítséget, nagyon örülök most :)

[SZERK2]

TK explorerrel elkezdem másolni, pár kilobájtot át is másol, utána megfagy :)
mégiscsak jó lenne egy alternatíva.

coyote
2009-06-01, 08:06
Esetleg Mobiledit?
Ha gondolod, felteszem a Letöltésekbe. (Természetesen full verziót :titter: )

nlite
2009-06-01, 21:27
Esetleg Mobiledit?
Ha gondolod, felteszem a Letöltésekbe. (Természetesen full verziót :titter: )

mobiledit se igazán erre való :(
na majd kerítek egy Xp-s gépet aztán azon elleszek a PKfileexplorerrel

coyote
2009-06-02, 00:00
Remélem, sikerrel jársz, viszont akkor kérek szépen egy leírást, hogy mit, és hogyan :loveliness:

TiB86
2009-06-05, 16:24
Sziasztok, az itt javasolt megoldás nem jó S5230 esetén ?

http://www.youtube.com/watch?v=Yuuuws2EDmA

Ha végig csinálom, tönkrevághatom a telóm bármely részét vele ? Bocs ha láma kérdés.

coyote
2009-06-05, 20:25
Semmi bajt nem csinálsz, de elofordulhat jó eséllyel, hogy a kódok nem muködnek...
Egy próbát megérhet ;)
Akár muködik, akár nem, jelezz vissza légyszíves!

nlite
2009-06-06, 00:33
Nem igazán muködik, de mondom énnekem van egy komplett
megoldásom, hogy hogy lehetne, sikerült is vele megcsinálni,
csak sajnos nem találtam olyan programot ami meg tudja nyitni
az S5230 fájlrendszerét és átmásolni a java fájlokat (windows 7 alatt).

Pk fileexplorer jó is lenne, ha 5k átmásolása után nem fagyna meg.
Ezt a kis 5k-nyi java-t klasszul fel is ismerte a telefonom, csakhát
ugye elindítani nemtudta, mivel csak egy része a java programnak...

drsipike
2009-06-06, 22:09
Hi!

Ezeket használd!

Vodafone Firmware Codes:

Admin Menü : *#3695147*#
Internal Pass (Master Key) : *#3971258*#
Üdv.:D

keru14
2009-06-07, 08:46
valaki leírná lépésrol lépésre hogy lehet játékot telepíteni rá ? új vagyok még samsung terén

coyote
2009-06-07, 11:37
Ha visszaolvastál volna, nem kérdeznél ilyet, mert egyenlore nincs rá megoldás:Mad:

Sissy
2009-06-08, 18:02
Helló Srácok! Én is vettem egy samsung s5230-at, látom ti sem boldogultatok a játék telepítéssel! Én is ezzel küzdök, írok, ha jutottam valamire! Szép estét!

coyote
2009-06-08, 19:38
Ha "nlite" leírja, mit, hogyan csinált...

nlite
2009-06-10, 11:27
Ha "nlite" leírja, mit, hogyan csinált...

Fogtok egy PK fileexplorer, rádugjátok a telót a gépre, telót PC Studio módba
kell tenni (USB). Ha ez megvan pk fileexplorerrel csatlakoztok a telóhoz (COM portot
megadni, ha nem jelenik meg egy se, akkor beírni).
Ezután kikeresitek a telón az Exe->Java mappát asszem... vagy valami hasonló...
(ahol megtaláljátok a telefonon lévo játékokat)
ide bemásoljátok egy külön könyvtárba a JAD és JAR fájlokat,
majd lehúzzátok a telót a kábelrol.

most jön a pötyögtetés.
*#6984125*#
majd 4es menü (internals)
a jelszó ide:
*#9072641*#
aztán 6os menü, storage settings
és 3. Update Java DB

ezután a játékok közt megjelenik a telefonra másolt java app :) Have Fun :)

(Nekem sajnos 5k átmásolása után kifagy a pk fileexplorer, ha valaki talál egy jobb
programot, szóljon)

philcook
2009-06-11, 16:30
Sziasztok!

Tegnap vettem 1 S5230-ast.Próbáltam rá Javat-tenne de nem ment :( . Utánna megpróbáltam az itt leírtak alapján de az elejéig szinte el se jutottam. Letöltöttem Tk explorert a PC studiót is telepítettem ez utánn beléptem tk explorerbe és portot nem tudtam választani és ha beírtam pl ( COM1 vagy COM5) akkor utánna rákattintottam a connect-re és azt írta ki hogy: Warning: Unable to open specified port. Please try again. Nah annyi a lényeg, hogy nem tudok semmit se csinálni vele :(. Remélem tud vki segíteni!

Zoli

coyote
2009-06-11, 20:46
Remélem, a PC Stúdió és a TK File Explorer nem ment egyszerre!
A Stúdióból nem elég az X-el kilépni, be kell zárni exittel!

philcook
2009-06-12, 13:19
Köszi! Ez lehetett a gond. De még így se tudok játékot tenni rá mert ugyan az a gondom mint Nlite-nek (4-5 kb-ot átmásol és utánna hibajelentést küld és kilép :S ) Nem tudsz valami más megoldást mert már azt is kipróbáltam mint ami a videón van. Vagy a TK fileexplorer helyett valami másik progi ami meg tudja mutatni a "Games" mappát? jah a Bitpim-et meg nem tom használni :S

Zoli :)

coyote
2009-06-12, 14:32
Nézd meg, annak a bizonyos portnak a tulajdonságait! Mekkora a port sebessége?

philcook
2009-06-12, 15:28
Nem tom ,hogy tudnám megnézni de szerintem lehet erre gondolsz (béna vagyok számítás technika terén)
kép: http://kepfeltoltes.hu/view/090612/526748477n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

coyote
2009-06-12, 18:44
Igen, erre gondoltam, próbáld meg a sebességet változtatni, hátha az a baj!

philcook
2009-06-12, 18:52
És itt melyik a sepebbésg vagy hol van mert Franciát tanulok nem angolt és nem nagyon értem :S (köszi)

De a sebesség nem úgy van hogy speed? mert nem látok olyat?

Már majd csak holnap után untatlak a telefonnal mert megyek ballagásra és nem tom ,h meddig fog tartani .

coyote
2009-06-12, 21:55
Bocs, nem tudtam, hogy nem egyértelmu...
A Baud Rate-n változtass, a legördülo menübol, és próbálgasd!

philcook
2009-06-13, 14:34
Kipróbáltam mindet, de a legtöbb átmásolt kb-t 16 volt:S Nincs valami másik olyan program amivel megnyithatom a Games mappát? (de valami egyszerú program kéne amit egy tudatlan is tud kezelni :) ) Köszi a sok segítséget így is már sokat haladtam elore hála neked.

coyote
2009-06-13, 17:05
Sajnos, nincs másik progi :(

philcook
2009-06-13, 18:43
Kár :S És ha pénért töltök akkor azt lefogja játszani??

brekki
2009-06-14, 11:26
Sziasztok!
Eddig még senkitol nem hallottan , hogy sikerült volna javát telepíteni. Nekem se sikerült :Cry:
Szerintem még kiforratlan. Remélem minnél elobb talál valaki valmilyen megoldást.

philcook
2009-06-14, 16:26
Én majd vég kérdezem az összes nyíregyi használt telefon árust hogy hogy kéne mert azok jobban értenek hozzá mint én :)

coyote
2009-06-14, 17:01
Kár :S És ha pénért töltök akkor azt lefogja játszani??

Igen, azt le fogja játszani... Pénzért mindent! :(
Feltéve, hogy jó a telefonodra. Olyat töltsél le, ami erre a típusra való!

philcook
2009-06-15, 12:43
Ok köszi! Am azt hallottam, hogy a vodafone meg a tobbi szolgáltó legorlátoz a telefonon dolgokat és ha kártya függetleníteném lehet rá lehetne rakni az ingyenes játékokat. Mit gondolsz igaz lehet???

coyote
2009-06-15, 20:19
A függetlenítés nem old meg semmit! :Mad:
A telefon muködteto szoftverét, a firmwaret kellene lecserélni, csak nem tudom, mire, és mivel.
Egyenlore nem találni a neten sehol független, gyári firmwaret, és hozzá való flash-programot :(

philcook
2009-06-16, 07:36
És hogy ha a memória kártyához veszek egy adaptert rákötöm a gépre(telefon nélkül persze) és arra rámásolom a játékot és uttánna a telefonba visszateszem akkor lehet hogy menne a játék??

coyote
2009-06-16, 11:50
Figyu: ha felmásolsz egy összetartozó .jad, .jar párost az "Egyéb", "Others" mappába, és kijelölöd, milyen opciókat ajánl fel a .jad fájlra?

philcook
2009-06-16, 16:48
Kijelönli csak áthelyezésnél vagy amikor bluetooth-on akarom küldeni.És áthelyezésnél nem engedi hogy a játékok mappájába helyezzem át :S

coyote
2009-06-16, 17:44
Nem ezt kérdeztem!

philcook
2009-06-17, 07:36
Rámenni nem tudok márt ha rámegyek akkor azt írja hogy:a fájltípus nem támogatott. De van olyan ,hogy egyebek és ott ezek vannak:
töröl
átnevez
rendezés->dátum,típus,név,méret.
küldés bluetooths-on
nyomtatás->usb,bluetooth
bluetooth láthatóság
védelem

meg van olyan hogy kezelés ott meg egyik mappából a másikba lehet rakni.
meg még mappa létrehozása ennyit ír ki csak . Nem tom mi másra gondolhatsz még :S
Mindegyikre ezt írja ki!

coyote
2009-06-17, 11:55
Ezt a listát vártam, köszönöm!

nlite
2009-06-17, 12:38
nem tudunk még mindig semmi pk file explorer helyettesítot ?:)

philcook
2009-06-17, 17:51
Én kereske de nem sajnos :( Coyote ezzel a listával többet tusz segíteni? :)

coyote
2009-06-17, 20:17
Remélem ;)
Szóval Start->Beállítások->Vezérlopult->Rendszer->Hardver->Eszközkezelo->Portok
Itt keresd ki azt a portot, amelyiket a progi használ.
Kattints rá, és fent a tulajdonságokra is. Rámész a Port beállítása fülre, látsz egy táblázatot.
Megkeresed az Átvitelvezérlést, és nézd meg, mi van beállítva!

philcook
2009-06-18, 07:17
Van olyan hogy Kommunikációs port meg van a nyomtatóé de a kommunikációs az a com1-en van és ha a TK file...-be nyitom meg akkor meg a com4-et kell beírni mert magától semmit se talál. Akkor gondolom most a TK-ba ugyan így írjam be mint ahogy ott található?!?

Megnyitottam de a bit/másodperc a TK..-ba Baud Rate lenne (szerintem)
Az adat bitek a Byte size
Stopbitek stop bits
A prítás meg a Parity ha nem így van leírod hogy hogy van? :)

coyote
2009-06-18, 10:00
Ez így nem jó :(

Proky
2009-06-18, 19:33
Java telepítés:

1, mentsetek le mindent a telefonról, mert a firmware csere teljes adatvesztéssel jár!!! (Telefonszámok, képek, zenék minden fájl)
2, töltsétek le a következo csomagot: http://rapidshare.com/files/246006553/javas5230.rar.html
3, csomagoljátok ki a S5230XEIE5.rar fájlt
4, indítsátok el a MultiLoader_V5.56 programot
5, katt a Port search-ra
6, amss-hez adjátok be a apps_compressed.bin fájlt
7, rsrc1-hez a Rsrc_S5230_Open_Europe_Slav.rc1
8, rsrc2-hez a Rsrc2_S5230(Mid)
9, FactoryFs-hez a FactoryFs_S5230_Open_Europe_Slav_RU.ffs
10, pipálj átok ki ezeket: amss rsrc1rsrc2 FactoryFs
11, download

telefon újraindul, aztán Pc studióval nyomjátok át vissza a fájlokat, telefonkönyvet stb, majd egyéb fájlokba a játékokat, aztán a játékra klikkelve telepít és játék ;)

bicsibocs
2009-06-18, 22:20
Köszi a tippet. Végig csináltam mindent a leírtak szerint, da játékok feltöltésénél ugyan úgy kiakad
:Cry:

Proky
2009-06-19, 06:44
Pedig 100% hogy muködik, itt van elottem a telim és így csináltam meg. Restart után angol nyelvu a telefon, át kell állítani magyarra.

coyote
2009-06-19, 11:56
Frissítés után master reset nem kell?

nlite
2009-06-19, 18:26
haladunk, haladunk :)
várom a tapasztalatokat a firmware-el kapcsolatban !
Bár nemszivesen piszkálnám a garis telómat ...
eredeti firmware lementésére van lehetoség ?

philcook
2009-06-19, 18:48
ÉN is arra várok hogy valaki kipróbálja rendesen xD Am ha valamit elszúrok tönkremehet a teló???

Proky
2009-06-19, 19:12
Itt az eredeti FW: http://firmware.sgh.ru/

Kipróbáltam , muködik, természetesen mindenki saját felelosségére próbálja.

stefi68
2009-06-20, 12:26
Proky ezt most találtam: (Samsung flash-elés)
http://darkforestgroup.com/blog/?p=52
Itt egy kicsit részletesebben írják le, igaz nem konkrétan S5230-ra de egyéb fontosnak tuno dolgokat is ír: telefon kikapcs... SIM, microSD ki, teló csatlakoztat... bekapcs stb. leírás képekkel
Nem vagyok szakember a témában!!! de..... ez a részletesebb leírás vajon jó?
Ha belekezd az ember ilyenekbe, akkor jó lenne pontosan tudni mit-hogyan? (vagy jobb, ha bele se kezdek???)

Amúgy az én FW-m (S5230XXIDE) nincs a megadott oldalon....

A másik fórumon egy Panás telótulajnak sikerült minden mahináció nélkül telepíteni játékot! Lehet hogy újabb FW van rajta??? v. azért mert Panás???

philcook
2009-06-20, 16:33
Valaki ide pontosan minden lépést le írna ide pls!? Elore is thx.

coyote
2009-06-21, 07:26
Proky ezt most találtam: (Samsung flash-elés)
http://darkforestgroup.com/blog/?p=52
Itt egy kicsit részletesebben írják le, igaz nem konkrétan S5230-ra de egyéb fontosnak tuno dolgokat is ír: telefon kikapcs... SIM, microSD ki, teló csatlakoztat... bekapcs stb. leírás képekkel
Nem vagyok szakember a témában!!! de..... ez a részletesebb leírás vajon jó?
Ha belekezd az ember ilyenekbe, akkor jó lenne pontosan tudni mit-hogyan? (vagy jobb, ha bele se kezdek???)

Amúgy az én FW-m (S5230XXIDE) nincs a megadott oldalon....

A másik fórumon egy Panás telótulajnak sikerült minden mahináció nélkül telepíteni játékot! Lehet hogy újabb FW van rajta??? v. azért mert Panás???

A te firmwared tuti, hogy gyárilag független, neked nem kellene cserélned!
A leírás egyébként korrekt, használható :) köszi!

haladunk, haladunk :)
várom a tapasztalatokat a firmware-el kapcsolatban !
Bár nemszivesen piszkálnám a garis telómat ...
eredeti firmware lementésére van lehetoség ?

Az eredeti firmware lementéséhez box kell!

ÉN is arra várok hogy valaki kipróbálja rendesen xD Am ha valamit elszúrok tönkremehet a teló???

Elég nehéz - de sajnos nem lehetetlen - a firmware cseréjénél elszúrni a telefont.
Ha figyelmesen, óvatosan, kapkodás nélkül csinálod, és elobb elolvasol mindent, mielott hozzákezdesz, akkor gyakorlatilag nem sok esélyed van arra, hogy elszúrd. :victory:

Macs1209
2009-06-21, 08:05
Szerezz egy voda instant netes kártyát. Tedd bele. Ezután netrol mindent le tudsz tölteni és telepíteni :)
Persze neten a JAD filet kell megkeresned.
Ha spec cuccot akarsz rárakni, amit nem találsz meg netes JAD installal kösszekötve, akkor csinálj egy ingyenes
tárhelyet, JAD generátorral megcsináljod a java cuccot mellé a jart, mind2-t feltöltöd. Böngészobe beírod az URL-t
a jad file-hoz (ha nem akarsz külön oldalt csinálni neki) és voálá, muködik a dolog.

pandam
2009-06-22, 05:16
Sziasztok!

Péntek óta van S5230-am, most próbálom élesítgetni. Ha a New PC Studióval próbálom felismertetni, akkor azt írja, hogy "A készülék nem válaszol, mert az indítást követo inicializálási állapotban van".
Tudtok valami megoldást?
Köszönöm.

Sziasztok!
A gondot még nem sikerült megoldani, de egy másik fórumon olvastam, hogy a játék jad és jar állományát átrakod (vagy átküldöd) az "Egyéb fájlokba" és a JADra kattintva már telepíti is. Nekem a Pannonoson simán muködik. HURRÁ!!!!

philcook
2009-06-22, 07:04
Belépsz a menübe beállítások->telefon beállítások->számítógépes kapcsolatok és ott van 4 és melyikre van állítva???
Ha nem a PC studio módra van állítva állatsd arra!
Jó neked hogy egybol tudsz játékot rárakni én vodás vagyok és nem megy :(

A software versiom ugyan az mint stefi68-nak ( S5230XXIDE ) akkor az enyém is független? o: Csak mert a vodafone-nál vettem azért kérdem?

mark513
2009-06-22, 09:05
Sziasztok én Szombaton kaptam meg az új telómat az s5230-at de már megbántam játékok télleg nem indulnak el rajta.
1 valamit kérdeznék wap-en keresztül ingyenes (vagy ingyen) játékokat lehet rá tenni?
És mitlehetmég csinálni,hogy muködjenek rajta a .jar .jad játékok? (azokon kívül amik pénzért lennének)

pandam
2009-06-22, 09:38
A PC Stúdió van bekapcsolva, de már a többit is kipróbáltam. :(
Sajnálom, hogy nektek nem megy! De lehetséges, hogy a Pannon után a Voda is beleteszi az új szoftverekbe ezt a megoldást.

mark513
2009-06-22, 09:44
Még valami kérdésemlenne.
Szerintetek mobil szereloknél ezt n em tudják megcsinálni,hogy valahogyan muködjön?
ezt a tk file eprolerr-t is ott nem tudnák szerintetek megcsinálni?

philcook
2009-06-22, 09:45
Márk inyen úgy tudsz ha jól tom ha feltöltöd egy oldalra a rar és a jad file-t és letöltöd ! Ezt én is csak olvastam.
Tk-t próbáltam minden hogy és a legtöbb kb-t 16 volt amit átrakott a telóra :)

Pandam jól telepítetted fel a pc studiót? ÉS az usb drivert is felraktad??? Töröld le és ragd fel újra mindkettot ha nem megy :)

pandam
2009-06-22, 10:20
philcook: 2 gépen próbáltam, a honlapról letöltött legújabb verzióval. Mindegyik ugyanazt csinálja. Bluetooth-on, USB-n keresztül tudok feltölteni, letölteni, csak a Studio nem látja rendesen.

mark513
2009-06-22, 10:30
még nincs netem ( 1 hét múlva lessz már mint telóra) és azt hogy kelleszz?
böngészo wap és ott csinálok egy webet opciók ráteszem a jar és jad fájlt és letöltöm és így szerinted jó lessz?

philcook
2009-06-22, 10:40
Pandam az eredeti CD nincs meg amn a pc studi van?

Elvileg jó! Ha csinálsz egy oldalt oda felteszed a rar + a jad file-t ltöltöd és muködik (elvileg)! De keress rá inább az a bíztos.(már rég olvastam) A mobilos fórumokat olvasgasd szerintem! ÉN úgy találtam rá hogy samsung Java letöltés-t írtam be.

mark513
2009-06-22, 10:56
Oké.
a TkFileEplorernél mit csináljak ha nem talál portot?
megnéztem start menu vezérlopult rendszer eszközkezelo com1-en lenne elviled de nem találja,nem is fogadja el mit csiná
ljak,hogy felismerje és tudjak tovább lépni?
kb 8 usb-m van nem az lehet a baja hogy rossz helyen van? vagy már nem tudom valamit csak kitalálok.

Már mindent beállítottam bit változtatás gyorsaság megegyezik com1 név is minden megegyezik mégse jó mit csináljak?
és szerintetek szervízbe ezt a fajta problémát vagy mobil szerelonél megtudnák csinálni?
mármint ezt a tk file explorert megcsinálnák?

philcook
2009-06-22, 11:03
A com4-re állítsd be vagy írd be nekem azon van!

mark513
2009-06-22, 11:37
de jó :)
ezt eddig nem kérdeztem de kisbetuvel kell beíreni a comot?
COM 1 COM4 én csak így próbálkoztam :)

Port com1 se com4 nem jó
Baud rate 9600
Parity 0
stop bits 1
bite size 8
mi legyen?
mit állítsak szerinted át?

Kérdeznék valamit,hogy szerintetek mit rendeljek ha felszeretnék tölteni netre játékot,és majd onnan letölteni.
tehát ugyanazt amit feltettem.
Wapot vagy Netet vegyek?

philcook
2009-06-22, 11:39
NEm tudom hogy mitkéne átállítan nem vok jó ilyen gépes izékben de próbáld ki hogy pl: com2, com3 stb... az mind1 hogy hogy írod (kicsi vagy nagy betu)

mark513
2009-06-22, 12:15
Kérdeznék valamit,hogy szerinted mit rendeljek ha felszeretnék tölteni netre játékot,és majd onnan letölteni.
tehát ugyanazt amit feltettem.
Wapot vagy Netet vegyek?
nincs 3G Se HSDPA a telefonomon
melyik lenne az elonyösebb?
melyik lenne a gyorsabb?
és ha feltennék magamtól jar és jad fájlt netre/wapre és letölteném mit rendeljek? és mire tölteném fel wapre vagy netre?
Vodafonos vagyok 1200 lenne "korlátlan net" 50 MB De ha túl netezem csak lassabb lessz az 50 mb feletti netezés ugyan annyiba fog kerülni.

valaki tudna segíteni ezzel kapcsolatban?

philcook
2009-06-22, 12:47
Én nem tudo sgíteni nem értek hozzá bocsi :(

mark513
2009-06-22, 12:51
mindegy megrendeltem a netet muködik a net.hogy tudnám feltenni szerinted?

Macs1209
2009-06-22, 14:17
Hamarosan készítek komplett leírást, mit és hogyan kell csinálni, addig is:

Ha felmész a >> http://getjar.com << oldalra a mobilodról, az oldal felismeri a telefonodat, és listázza a hozzá
tartozó cuccokat.

A telepítést kipróbálhatod, szintén a mobilodról a >> http://get.ebuddy.com << oldalról, gondolom ismeros ez
az msn klón, kiválasztod a telótípust, és neten keresztül tudod telepíteni. Próbáld ki, ha sima ügy, akkor minden
muködni fog.

philcook
2009-06-22, 14:25
Amit proky írt azt valaki letudná írni rendesen úgy hogy minden lépés benne legyen?? :

Java telepítés:

1, mentsetek le mindent a telefonról, mert a firmware csere teljes adatvesztéssel jár!!! (Telefonszámok, képek, zenék minden fájl)
2, töltsétek le a következo csomagot: http://rapidshare.com/files/24600655...s5230.rar.html (http://rapidshare.com/files/246006553/javas5230.rar.html)
3, csomagoljátok ki a S5230XEIE5.rar fájlt
4, indítsátok el a MultiLoader_V5.56 programot
5, katt a Port search-ra
6, amss-hez adjátok be a apps_compressed.bin fájlt
7, rsrc1-hez a Rsrc_S5230_Open_Europe_Slav.rc1
8, rsrc2-hez a Rsrc2_S5230(Mid)
9, FactoryFs-hez a FactoryFs_S5230_Open_Europe_Slav_RU.ffs
10, pipálj átok ki ezeket: amss rsrc1rsrc2 FactoryFs
11, download

telefon újraindul, aztán Pc studióval nyomjátok át vissza a fájlokat, telefonkönyvet stb, majd egyéb fájlokba a játékokat, aztán a játékra klikkelve telepít és játék ;)

stefi írta ezt az oldalt hogy itt leírja pontosa http://darkforestgroup.com/blog/?p=52 de én nem tudok angolul :)

AM a frimwari az nem a telefon softwerét jelenti? És ha lefrissítem a software-t akkor a telefon elveszti a garanciáját???

mark513
2009-06-22, 16:17
valaki nemtudna írni ingyen letöltheto mobil játékos weboldalakat?
amik muködnek is telón?
elore is kösz. (ezeken az oldalakon kívül amiket az elobb írtak páran)

coyote
2009-06-22, 16:21
Nem tudom, a listában szerepelt-e a zedge.net, és a mobile9.com?

mark513
2009-06-22, 17:48
zedget.net-et kipróbálom köszi mobilt az ismerem tudsz még?

Segítenétek eljutottam ezekell a kódokkal valahova,de a java settings-be és azon belül a tck server setting-be milyen ürl-címet kell adni? valaki tudna segíteni mit írjak be url címként?

segítenétek?
Minden játéknak külön mappát csinálsz, benne a jaddal és a jarral
beállítod a telefonon PC kapcsolatoknál, hogy kérdezzen csatlakozáskor,
összedugod a géppel, és kiválasztod a médiatárat. Ekkor a PC látja a telefont a sajátgépben,
és azon belül a Phone meghajtót. Jobb klikk, új mappa, mappa neve: Games
Ebbe a mappába bemásolod a jad és jar fájlokat tartalmazó mappákat
(ez azért jó, mert így törlésnél nem bántja a többi játékot továbbra is futni fognak)
ha végeztél lehúzod a telót, és jönnek a kódok:
*#6984125*#; (4)Bizalmas; master jelszó *#9072641*#;
(7)Tároló beállítások;
(2)Java DB frissítése;

ezeket eddig igy megtudtam csinálni :victory:
ezután nemtudom hogy a java frissitésnél milyen weboldalcímet adjak meg tudnátok segíteni?

még lenne egy kérdésem van netem de a google maps-hoz csak nett kell? / plussz költségeket is fog levonni miután használtam?

nlite
2009-06-22, 18:36
weboldalcím ? :) rossz fele jársz ...
továbbra is csak egy mobil-fájlrendszer kezelo program választ el minket a sikertol.... nemhiszem hogy ez az egy létezik...

pandam
2009-06-22, 20:38
Philcook: Természetesen megvan az eredeti CD, az egyik gépen azzal keztem. Fel sem ismerte a telefont vele. :huffy:

philcook
2009-06-23, 08:07
akkor lehet hogy rosz CD-t adtak hozzá :S De a CD-rol mindent telepítettél???

pandam
2009-06-23, 12:32
philcook: Emlékeim szerint mindent. De úgy emlékszem, hogy a Studio telepítoje eleve tartalmazza az USB drivert.
(Köszönöm, hogy még van türelmed hozzám)

coyote
2009-06-23, 15:13
Ha nagyon nem boldogulsz vele, uninstallal szedd le a PC Studiót, húzd ki a kábelt a gépbol elotte, majd egy registry-pucolás után másik USB csatiba csatlakozz újratelepítés után. Nem mondom, hogy 100% a siker, de segíthet ;)

philcook
2009-06-23, 16:14
Hogy ha a telefon szoftverét lefrissítem meg marad a garancia???

coyote
2009-06-23, 16:52
Nem, az otthoni firmware frissítés azonnali garanciavesztéssel jár!

philcook
2009-06-23, 19:26
Ok kösz! Akkor beviszem a vodához xD

coyote
2009-06-23, 19:41
A vodánál neked nem fognak független, korlátozásoktól mentes firmwaret rárakni a telefonodra!

pandam
2009-06-23, 23:49
Köszi philcook és coyote! Kipróbálom.

mark513
2009-06-24, 09:47
Vidd be mobil mindeneshez szervizeshez ott megtudják csinálni
Haljátok?
bárki aki akar samsungjára progi úgy hogy nem netrol (wapról mobilól) tölti le hanem ingyen usb-s megoldással küldi át a fájlokat vigye el szervízbe ott tudják frissíteni a java-t
2000-3000 ft-ig terjed az ára
S5230-Ra 2500 sztem

A Ebuddy -hoz csak net-kell? (mármint telefonon keresztüli net) más költséget nem von le?

philcook
2009-06-27, 16:42
Nah valakinek sikerült elorébb jutnia a dologban? :)

(am véletlenül nem CoD2-ik valaki???xD)

bathorypeti
2009-06-28, 10:57
Sziasztok.Nem értem a problémátokat,vag lehet hogy az enyém más mint az átlag,de én bluetoothtal simán át tudom küldeni a játékokat a telefonra.Mondjuk én gyári függetlenül vettem a auchanba,lehet hogy ebbe nincs lelokkolva a java.Nem tudom.De itt a bizonyiték:

http://kepfeltoltes.hu/090628/DSC00191_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090628/DSC00193_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090628/DSC00194_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

mark513
2009-06-28, 16:38
hogy csináltad?
1. kérd lenne please
gépen hol kapcsolod be a bluetooth-t?
:)
létszi mert ezt sehol nem találtam

és úgy is elfogadja a játékokat ha más küldi neked bluetooth-on?
hova menti a játékokat neked?

+ szerinted ha kifüggetleníteném a telómat akkor muködne?
(ezekszerint ez lehet a probléma ezt 2-3000 ft-ért már meglehet csinálni akkor meg megéri)

philcook
2009-06-28, 18:34
nekem ha bluetooth-on küldik akkor se megy be rakja az egyéb fájlokba :S Am a géphez küldön venni kell a boltba bluetooth-t :( A függetlenítés az megoldhatja a problémátde elszálla garanci! (ha coyote jól mondta :))

coyote
2009-06-28, 21:29
Nem a függetlenítés a lényeg!
A firmware cseréje valószínuleg megoldja a problémát, és ahhoz nem kell függetleníteni! A garancia viszont tényleg ugrik. :Cry:

mark513
2009-06-29, 08:08
firmware csere?
szervízbe beadom és kérek rá egy firmware cserét ott megcsinálják?
kb mennyi lenne? (3000? 4000? ft)

philcook
2009-06-29, 08:48
Otthon is megtudod ingyen csinálni :) Csak nagyon oda kell figyelni! Én nekem még csak sonyericddonom volt ez az elso másféle márkáju telo amim van és a sony-n ment a játék alapból az elején meglepett hogy ezen nem megy :( És azon a Software frissítés is jobban ment nekem :)

coyote
2009-06-29, 11:48
hogy csináltad?
1. kérd lenne please
gépen hol kapcsolod be a bluetooth-t?
:)
létszi mert ezt sehol nem találtam

és úgy is elfogadja a játékokat ha más küldi neked bluetooth-on?
hova menti a játékokat neked?

+ szerinted ha kifüggetleníteném a telómat akkor muködne?
(ezekszerint ez lehet a probléma ezt 2-3000 ft-ért már meglehet csinálni akkor meg megéri)

A Bluetooth eszközhöz kapott programot feltelepítetted? A Windows saját, beépített programja, illetve drivere ehhez nem megfelelo!
Azon ugyanis nem tudsz Bluetooth serial portot beállítani. Fájlok (képek, zenék) másolása megoldható vele ugyan, de más nem valószínu.

firmware csere?
szervízbe beadom és kérek rá egy firmware cserét ott megcsinálják?
kb mennyi lenne? (3000? 4000? ft)

Ha szolgáltatófüggo a telefonod, akkor arra csak a szolgáltató által módosított firmwaret teszik föl, amivel nem vagy elorébb egy tapottat sem. Gyári, független firmware kell a telefonra. A "független" nem azt jelenti, hogy azzal független lesz a telefonod, hanem azt, hogy a szolgáltatók korlátozásai nincsenek benne, és a menüben nincs piros, vagy magenta szín ;)
Akkor már inkább egy GSM bolt...:tongue:

mark513
2009-06-29, 11:52
okey
függetlenítem (mert vodás
teszekrá független firmwaret
és kész??
muködne?

coyote
2009-06-29, 15:13
Elméletileg igen, remélhetoen a kedves (?) szolgáltatód nem rakott bele még valami egyéb csapdát...:Mad:
És mindezt azért, hogy a felhasználó tole töltsön le - nem kevés pénzért! - játékokat! Ezért utálom a szolgáltatók által lebutított telefonokat, illetve a szolgáltatókat a lebutított telefonok miatt :mad:

hugoamester
2009-06-29, 17:19
se@@fej vodafon utálom mint a sz@rt a beck györggyel együtt amugy ez a telefon nem sokmindent ér sony ericsson odaveri nah mind1 én azért vettem egyet am ebuddy nincs rá függetlent vegyen aki teheti!!!

mark513
2009-06-29, 18:23
de van megoldás én már rájöttem csak lassú
vettem rá netet
és géprol töltök fel rapidshare-ra (de lehet data.hu addat.hu stb.) játékokat, és azokat a játékokat letöltöm a telefonomon keresztül.
így azok ingyen vannak csak a net havidíját kell vizetnem.
vodánál vannak cool akciók
1200-ér vettem 50 MB-es netet
DE és ez itt a lényeg: ha leneteznem az 50 mb-et tehát az efeletti adatforgalom nem kerüll többe díjmentes csak lassab lessz a net.
és így szinte minden játékot elindít ami jó rá.

coyote
2009-06-29, 20:00
se@@fej vodafon utálom mint a sz@rt a beck györggyel együtt amugy ez a telefon nem sokmindent ér sony ericsson odaveri nah mind1 én azért vettem egyet am ebuddy nincs rá függetlent vegyen aki teheti!!!

Melyik SE-ra gondoltál? De árban valami hasonlót írj, légyszíves! :mad:

philcook
2009-06-30, 06:34
C702-es az jobb mint ez sztem!Olyan van apámnak és jobbnaktunik auto fókusz mobilfény nem karcolódik annyira és lehetrá mindent rakni.

mark513
2009-06-30, 08:58
jó de neked érintos kellett mint gondolom mindenkinek aki ebbe a forumba ír tehát innentol már nem kell sírni hogy te nem azt vetted meg így jártál
.Mint én is és a többiek is a fórumban.
De , s5230 jó telo csak java-t kellene benne majd megoldani

pandam
2009-07-01, 09:11
Sziasztok!

Csak szólok, hogy sikerült a PC Stúdióval összeraknom a telefont. Tényleg csak újra kellett raknom a programot (2x) és már muködik is. Valószínuleg az volt a baj, hogy telepítés közben volt bent egy pendrive és azzal összeakadt valahogy.
A telelefon tudás vitához is hozzászolnék. A C702 valóban sokkal többet tud, de pl. elofizetéssel is 10000 FT-al drágább mint ez a Samsung. (Ez elött C702-t akartam venni, ezért kicsit körbenéztem. Annak pl. kopik a sarka, tehát az sem tökéletes). A Java telepítés hiánya miatt csak a Vodát szídjátok, a Pannonnál tökéletesen muködik. Sot arra jöttem rá, hogy a JAD file sem kell, anélkül is simán tudom telepíteni a programokat.
További szép napot!

MeTaX
2009-07-02, 13:49
Üdv.
Akkor ez most PK vagy TK file explorer, és honnan lehet leszedni? seholse találok.

Dani3
2009-07-02, 14:03
Sziasztok!
Nekem is Samsung s5230-am van és független.
Nekem sem ment eloször a java alkalmazás telepítése de felraktam az S5230XEIE5 -es firmware-t és ez megoldotta a problémát.

Leírást itt találtam:
http://samsung-mobile.pl/showthread.php?p=96571
(nem magyar! de a google fordítóval olvashatóvá lehet tenni.)

Akinek nincs meg az S5230XEIE5 és a MultiLoader v5.56 azoknak linkek:
MultiLoader v5.56: http://www.megaupload.com/?d=JVKFLI29
S5230XEIE5: http://firmware.javer.sgh.ru/?frm=S5230XEIE5&t=4

Mindenki saját felelosségre csinálja végig!
Mielott elkezded a firmware telepítést, szedd le a telefonmemóriából mindent amire szükséged van mert teljes adatvesztéssel jár.

Remélem segítettem. Én is megcsináltam az egészet és nem lett semmi gond. csak úgy kell kinézni a MultiLoader v5.56 mint a képen.

További szép napot!

coyote
2009-07-02, 18:09
A fájlok a Letöltésekbol letölthetoek, köszönjük Dani3!

philcook
2009-07-02, 18:16
Üdv.
Akkor ez most PK vagy TK file explorer, és honnan lehet leszedni? seholse találok.
TkFileExplorer_2.2 ez a pontos neve az enyémnek!
A telot bevittem a csodafonehoz de azt mondták mennie kéne a gépról töltött játékknak is csak megfelelo méretben. de nekem nem ment úgy se és akkor mondták vigyem a szervíz be és majd jövohéten be is viszem hátha tudnak valamit tenni :)

coyote
2009-07-02, 21:03
Legyen szerencséd! :victory:

cila
2009-07-03, 13:19
Sziasztok!
Nekem is Samsung s5230-am van és független.
Nekem sem ment eloször a java alkalmazás telepítése de felraktam az S5230XEIE5 -es firmware-t és ez megoldotta a problémát.

Leírást itt találtam:
http://samsung-mobile.pl/showthread.php?p=96571
(nem magyar! de a google fordítóval olvashatóvá lehet tenni.)

Akinek nincs meg az S5230XEIE5 és a MultiLoader v5.56 azoknak linkek:
MultiLoader v5.56: http://www.megaupload.com/?d=JVKFLI29
S5230XEIE5: http://firmware.javer.sgh.ru/?frm=S5230XEIE5&t=4

Mindenki saját felelosségre csinálja végig!
Mielott elkezded a firmware telepítést, szedd le a telefonmemóriából mindent amire szükséged van mert teljes adatvesztéssel jár.

Remélem segítettem. Én is megcsináltam az egészet és nem lett semmi gond. csak úgy kell kinézni a MultiLoader v5.56 mint a képen.

További szép napot!

Szia Dani3 !

Csak még egy ( valószínuleg bugyuta ) kérdés mielott nekiugrok: a " FactoryFs_S5230_Open_Europe_Slav_RU.ffs" file a S5230XEIE5 könyvtárban nem az orosz nyelvre utal ? Tehát nrm fog a telóm esetleg oroszul; vagy lengyelül beszélni ?
Köszi elore is...

Dani3
2009-07-03, 15:08
nem. amikor bekapcsolod akkor angol lesz de be lehet állítani a magyar nyelvet. csak azért orosz mert oroszok csinálták és lesz benne pár orosz widget.

cila
2009-07-05, 07:56
Szia Dani3 !
Megint csak én kavarok; elkezdtem a dolgot, de rögtön a második sorban ( jobbra fent a állapotjelzo részen ez jelent meg :Warring : Security fail!! és nem megy tovább. Mit tehetek ?

Teitr
2009-07-05, 17:52
Üdv!

Na, azért látom van már megoldás, én azért nem vágnám haza a garanciát egy firmware cserével. Kábellel átpakolva nekem sem muködött a dolog, nem nyitja meg a fájl(érvénytelen formátum, vagy mi). Pedig nekem független a telefon, metróban vettem. Bluetooth-os dolog érdekes, majd veszek adaptert, kipróbálom.

cila
2009-07-05, 18:12
Üdv!

Na, azért látom van már megoldás, én azért nem vágnám haza a garanciát egy firmware cserével. Kábellel átpakolva nekem sem muködött a dolog, nem nyitja meg a fájl(érvénytelen formátum, vagy mi). Pedig nekem független a telefon, metróban vettem. Bluetooth-os dolog érdekes, majd veszek adaptert, kipróbálom.

Izgatottan várjuk...

nlite
2009-07-05, 23:19
nem. amikor bekapcsolod akkor angol lesz de be lehet állítani a magyar nyelvet. csak azért orosz mert oroszok csinálták és lesz benne pár orosz widget.

ja hogy magyar is van...:)
na akkor tesztelek énis nemsokára :)

coyote
2009-07-06, 04:59
Várjuk a beszámolót! :victory::handshake:

nlite
2009-07-07, 14:33
Nah, muködik Dani3 megoldása :)
Jó is , magyar is , java-t átmásolom, telepítem és fut :)

coyote
2009-07-07, 15:29

:handshake: :D Örülök neki!

cila
2009-07-07, 16:04

Szia !

Tudnál nekem segíteni ?
A lengyel leírás 4. pontja nem világos: "Nyomja meg a "volume down", és kattintsunk a"Kamera", és a végén a vörös fejhallgató. A telefont bekell vonni a Download."
Így fordította le a Google és nem igazán értem; valószínu ezért írja ki nekem a gép: Warring : Security fail!!:mad:

coyote
2009-07-07, 16:12
Lefordítom magyarra: megnyomod a hangero csökkento gombot, a kamera gombját, és végül a hívásmegszakító "piros" gombot. Meg kell várni, amíg a telefon Download módba kapcsol.

kittikee
2009-07-09, 13:35
Sziasztok! Kellene az eredeti vodás szoftver, tud nekem valaki segíteni? Elore is köszi

coyote
2009-07-09, 15:02
A számára emlékszel?
Egyébként miért kellene? A telefonból szervizben kiolvasható, milyen firmware volt rajta eredetileg, tehát látszik a frissítés, bármit is csinálsz. :(

kittikee
2009-07-09, 15:15
Nem emlékszem.. ez van, ha az ember csinál valamit, de nem tudja mit :S Azért köszi :)

tyutyesz
2009-07-12, 20:53
Urak! 4 GB-os micro sdhc kártya vásárlását tervezem, és kiváncsi lennék, hogy nem lassul-e be tole a készülék. Valakinek tapasztalat?

optimus
2009-07-12, 23:49
Sziasztok!Nekem is van egy S5230-am de nekem is ugyan ez a gondom!(hogy nem tudok rá rakni semmi alkalmazást)
Nah a teló állítólag 8 GB bovítheto azt mondták mert megkérdeztem nekem most csak egy 2 gb kártya van benne de megteszi!és ha valaki tudna nekem írni egy magyar leírást a firmware cserérol akkor azt megköszönném!elore is!

thotyl
2009-07-13, 09:06
Sziasztok! Elofizetésben én is hozzájutottam a vodafonnál ehez a készülékhez. Jó lenne nekem is telepítgetni java alkalmazásokat de a garanciát ez miatt nem adom fel azért... szóval a kérdésem a telefonra történo net lehetoségekrol szólna a fentebb írt 50MB 1200ft dologról... böngésztem a vodafone oldalát de sehol nem találtam ilyen akciót... hogy tudom ezt megrendelni?

coyote
2009-07-13, 11:53
Hívd fel az ügyfélszolgákat, és kérdezz rá! Végtére is azért kapják a fizetésüket, nem? :tongue:

optimus
2009-07-13, 12:01
Sziasztok!!Nekem az a problémám hogy rá kattintok a multiloader-nél a port search-ra és nem talál portot!ez az egy problémám van segítsetekpls!jah és ha valaki lenne olyan kedves akkor írna nekem egy magyar leírást a firmware csere útmutatójáról lenne olyan kedves!elöre is köszi!

Spiky
2009-07-13, 12:31
Hy!Felrakom PC Studiot elindítanám erre ez a **** azt írja h hiba és leáll!Mit lehet ezzel tenni?Mindjárt kivágom!:Mad:

coyote
2009-07-13, 12:36
Milyen op.rendszer van a gépen?
A Samsung oldaláról töltsd le az annak megfelelot (Win7 -hez még nincs!)

Spiky
2009-07-13, 13:18
win xp+sp3

Semmi ugyan azt írja ki mint a cd-s pc studio!Hát mingyárt kivágom komolyan!Valaki tud esetleg segíteni

mark513
2009-07-13, 16:00
Szia Vodafone mobile net medium-nak hívják a csomagot és úgy muxik ahogy leírtam.

1200/hó 50 MB
De az 50 mb feletti forgalom díjmentes csak lassablessz a net.

coyote
2009-07-13, 18:40
win xp+sp3

Semmi ugyan azt írja ki mint a cd-s pc studio!Hát mingyárt kivágom komolyan!Valaki tud esetleg segíteni

Ezt próbáld meg: http://mobile-mania.hu/forum/downloads.php?do=file&id=784

Spiky
2009-07-13, 19:23
coyote erre nekem semmit nem ad ki!

sorry tévedtem, nézem

thotyl
2009-07-13, 20:16
köszönöm a választ :D az ügyfélszolgálatra nem szeretek várni és értelmetlen beszélgetést folytatni... nem találok semmit errol a net mediumról ami van az laptopokra van és 2GBos mizéria 4ezerért

javítva: megtaláltam :D

optimus
2009-07-13, 20:54
Sziasztok vki tudna segíte abban hogy amikor rádugom a telót a gépre akkor azt írja ki a gép h mobile usb modem driver teleptése és után meg azt h nem lehet telepíteni a hardvert és nem ismeri fel a telót erre van megoldás???

mrpromi
2009-07-13, 23:07
Sziasztok!

A héten vettem egy ilyen telefont (vodás elofizetéses), és ezen leírás alapján teljesen meg lehet oldani a Java problémát:
http://www.*********/samsung5230/Java.html

Az is jó amit az elozo oldalakon lehetett olvasni, teljesen ugyanez.

coyote
2009-07-14, 05:14
Valóban, amit belinkeltél, az a firmware otthoni frissítése, ami alapból azonnali garanciavesztéssel jár, de errol egy árva szó sem esik :Mad:
A java telepítés csak a címben szerepel, arról sincs egy szó sem leírva :mad:

optimus
2009-07-14, 09:31
Sziasztok valaki segítsen már amikor rákattintok a multiloader-nél a port search-ra nem jelenik meg a port ez mért van??
:Cry::Cry:

thotyl
2009-07-14, 10:21
Sziasztok valaki segítsen már amikor rákattintok a multiloader-nél a port search-ra nem jelenik meg a port ez mért van??
:Cry::Cry:

az eszközkezeloben a windowsban az usb vezérloje fel van jól telepítve? esetleg ha nem is dob ki a port search semmit oda nem lehet beírni egy általad meghatározott portot amit elore megnézel mit használna a telefon?
----------------------------

nekem olyan kérdésem lenne még,h megrendeltem ugye ezt a netet a telefonra... leszedek egy a telefonhoz készült java alkalmazást a fentebb említett lapok egyikérol és felteszem egy free tárhelyre ahonnan a telefonba beadva az url-t az alap böngészojével leszedném... node a végén azt írja,h "ismeretlen fájltipus" pedig ezt már nem pc studioval telepíteném hanem netrol húznám be :S valakinek ötlet?

Teitr
2009-07-14, 11:24
Nekem az a problémám, hogy a gép nem látja a telefont USB-n, ha PC Studio módban van. Így a PC Studioval semmit nem tudok kezdeni sajnos, pedig elvileg onnan lehetne telepíteni alkalmazást(szerintem), mert van ilyen opció. Ha felteszem a memóriakártyára/telefonra a .jar és a .jad fájlokat, és megnyitom, azt dobja vissza, hogy "fájltípus nem támogatott". Már mindenféle Samsungos USB driver kipróbáltam, PCS módban akkor sem látja a telefont. Erre tudtok valami megoldást?

Frissítve:
Na, sikerült összehoznom, már csak egy problémám van. PC Studio azt írja, hogy ez a készülék nem támogatja a Telepítés/Eltávolítás menüpontot, ezért ezt nem tudom használni. Pedig szerintem ez kellene nekem. Volt itt valaki, aki PC Studioval összehozta az installt, o hogyan csinálta?

thotyl
2009-07-14, 11:54
Nekem az a problémám, hogy a gép nem látja a telefont USB-n, ha PC Studio módban van. Így a PC Studioval semmit nem tudok kezdeni sajnos, pedig elvileg onnan lehetne telepíteni alkalmazást(szerintem), mert van ilyen opció. Ha felteszem a memóriakártyára/telefonra a .jar és a .jad fájlokat, és megnyitom, azt dobja vissza, hogy "fájltípus nem támogatott". Már mindenféle Samsungos USB driver kipróbáltam, PCS módban akkor sem látja a telefont. Erre tudtok valami megoldást?

Frissítve:
Na, sikerült összehoznom, már csak egy problémám van. PC Studio azt írja, hogy ez a készülék nem támogatja a Telepítés/Eltávolítás menüpontot, ezért ezt nem tudom használni. Pedig szerintem ez kellene nekem. Volt itt valaki, aki PC Studioval összehozta az installt, o hogyan csinálta?

az egész fórum errol szól ha visszaolvasol,h a szolgáltató kiszedte ezt a funkciót és csak és kizárólag firmawareléssel lehet jelen pillanatban megoldani

Georgie
2009-07-14, 14:02
Nekem még az admin menüt sem adja be. Csak simán készenléti állapotban elohozom a billentyuzetet és oda beírom majd hívás vagy mi? Mert akkor azt csinálja hogy elkezd vmit lekérdezni majd kiírja hogy hiba és ennyi. Régen a motorola v3i nél kikapcsolt állapotban lehetett elohozni ezt de ennek csak bekapcsolva van billentyuzete úgyhogy gozöm sincs hogy most mi van. Eddig még szinte senkinek se seikerült ez a java-s muvelet.

coyote
2009-07-14, 14:16
Köszönd a szolgáltatódnak...
Firmware frissítés nélkül nem is fog menni, legalábbis egyenlore úgy néz ki :mad:
Amúgy nem ártott volna, ha visszaolvasol, a topik jóformán errol szól!

Georgie
2009-07-14, 15:19
Ooops. Bocs, de nem vettem észre hogy lehet lapozni a további oldalakra. Ez hülyén hangzik de most járok itt eloször és eszembe sem jutott. Így már mindent értek. Frissíteni nem fogom mert a garit nem szívesen veszteném el. A sek800i-n minden jó volt, két évig használtam majdnem mert elofizetésem van. Vanr RAJta vagy 200 játék de egyikel sem játszottam, sot semmit nem használtam rajta. A fényképszámlálóm is 200 körül van szóval nem mondhatnám hogy szükséges nekem az ilyen" komoly" mobil. Ezt is csak azért vettem mert olyan szép és f@szának tunt. Tehát a java-t nem használom, de most hogy tudom hogy nem mukszik mégis bvssza a csorömet. Ezen legalább nem akadoznak a videók mint a SE-on. Ha lejárt a garija vagy már régóta meglesz és hibátlan akkor talán frissítek. Vagy ha lesz valami jobb megoldás.

Am tudja valaki hogy ezt kell e 16 óráig tölteni elso lemerülés után? bocs az OFF ért

coyote
2009-07-14, 19:01
Semmi gond, erre mondják, hogy egy újszülöttnek minden vicc új :tongue:
Hivatalosan nem kell már a 16 órás töltés, azt viszont fogadd meg, hogy az elso pár alkalommal kikapcsolva töltöd éjszaka ;)
Hidd el, meghálálja az akksi :loveliness:
Visszatérve a java programokra: nemigen tudok olyan mobilos böngészot, ami "olcsóbb", mint az Opera Mini ;)

Kedvcsinálónak feltettem a letöltésekbe egy csomag java progit, (játékot, egyebeket...) szedjétek, vigyétek! :loveliness:

kolesz
2009-07-14, 20:27
[QUOTE=Teitr;42184]Nekem az a problémám, hogy a gép nem látja a telefont USB-n, ha PC Studio módban van. Így a PC Studioval semmit nem tudok kezdeni sajnos, pedig elvileg onnan lehetne telepíteni alkalmazást(szerintem), mert van ilyen opció. Ha felteszem a memóriakártyára/telefonra a .jar és a .jad fájlokat, és megnyitom, azt dobja vissza, hogy "fájltípus nem támogatott". Már mindenféle Samsungos USB driver kipróbáltam, PCS módban akkor sem látja a telefont. Erre tudtok valami megoldást?

Hello Teitr hogy sikerült megoldani hogy lássa gép a telefonod ?
mert én is ezzek küzdök

optimus
2009-07-14, 21:43
Sziasztok!Nah sikerült minden rátettem az új szoftvert!:victory:Most az a gondom hogy 200kb nál nagyon alkalmazást feltelepít de azt írja java hiba memória nem használható 200kb alatt meg rendesen futnak a programok
ez mért van??

coyote
2009-07-14, 22:33
Errol a korlátról még nem is hallottam :Mad:

Teitr
2009-07-15, 04:23
[QUOTE=Teitr;42184]Nekem az a problémám, hogy a gép nem látja a telefont USB-n, ha PC Studio módban van. Így a PC Studioval semmit nem tudok kezdeni sajnos, pedig elvileg onnan lehetne telepíteni alkalmazást(szerintem), mert van ilyen opció. Ha felteszem a memóriakártyára/telefonra a .jar és a .jad fájlokat, és megnyitom, azt dobja vissza, hogy "fájltípus nem támogatott". Már mindenféle Samsungos USB driver kipróbáltam, PCS módban akkor sem látja a telefont. Erre tudtok valami megoldást?

Hello Teitr hogy sikerült megoldani hogy lássa gép a telefonod ?
mert én is ezzek küzdök

Igen, annyiból állt a dolog, hogy nem a CD-n lévo programokat raktam fel, hanem netrol szedtem le hozzá drivereket. PC Studio fentvan Samsung honlapján(http://hu.samsungmobile.com/supports/softwaremanuals/software.do?sw_type=SW&phone_model=GT-S5230), USB modemet meg gugliztam. Sajnos telepíteni így sem tudok, de legalább már tudom használni a PC Studio-t.

coyote
2009-07-15, 05:09
Melyik USB Modem driver muködik?

kolesz
2009-07-15, 09:39
A Samsung honlapján levo program nálam nem kért külön drivert o telepítette magának ami kel
végre jó

david1212
2009-07-16, 21:34
coyote! Köszönöm az észrevételedet a java problémával kapcsolatban. Az oldalt frissítettem és a hibát kijavítottam.

"Valóban, amit belinkeltél, az a firmware otthoni frissítése, ami alapból azonnali garanciavesztéssel jár, de errol egy árva szó sem esik"
"A java telepítés csak a címben szerepel, arról sincs egy szó sem leírva":victory:

Bergo
2009-07-17, 11:18
Üdv néktek! Új vagyok és annyit hogy nekem amit adtak gyári cd-t a telcsihez az a driver nem volt jó nem ismerte fel vele de nagynehezen találtam olyat ami jó. Mindenesetre feltettem hátha valakinek kellene. http://bergo.uw.hu/samsung.rar és tettem fel egy képet is beillesztem ha sikerül http://bergo.uw.hu/samsung.jpg

coyote
2009-07-17, 12:52
Köszi, ez biztos sokaknak segít majd! :victory::loveliness:

Bergo
2009-07-17, 22:51
Igen ebben bizok én is mert amiket letöltöttem és feltettem mindegyik hiába volt mert a gyári lemezen sem volt jó illesztoprogi. De találtam és azt simán ha felteszi valaki az úgy látszik az eszközkezelobe és biztos ami biztos bejelöltem hogy lehet megtalálni hányas port. A TkFileExplorer progi amit még odatettem. Nem lehet listából kiválasztani a com4 portot(esetembe de lehet com akárhány is) hanem be kell neki írni.

Amúgy én azt az infot kaptam hogy látszanak a védett fájlok is de nem. Vagy csak rossz helyen keresem? Az enyém pannonos kifüggetlenitett de nem találom a képeknél a telcsiben lévo pannonos védett tartalmakat hogy kitöröljem. Mi lehet a probléma? Nem a galériában kellene keresnem vagy ez a program nem alkalmas rá???

Én javát úgy telepitettem hogy a telefonba beírtam hogy *#6984125*# aztán Internals oda hogy *#9072641*# majd a Storage Settings-ben kiválasztottam az Update Java DB-t. Innentol simán bluetoothon átküldtem a javát amire ha rákattintottam már simán feltette bár melyiket. Persze mert az elözö samsungomba így kellett de én hü**e meg sem próbáltam hogy enélkül is engedné-e :titter: tudjátok a megszokás de hát nem vesztettem vele semmit hogy bepötyögtem

Üdv újra itt vagyok és vigyorgok :D mindezt azért teszem mert sikerült a szoftverfrissités és alig tartott 5 percig (mert nekem szuper és gyors a masinám) Késöi idopontba értem rá de holnap leírok mindent az én tapasztalataimat és lépésrol lépésre nem így mert nekem úgy kellett összekukáznom az infot :tongue: Na akkor holnap igérem meglesz minden részletesen. Jó éjt addigis

coyote
2009-07-18, 04:57
Köszönjük szépen, várjuk a leírást! :victory::handshake:
Az általad talált drivert feltenném a Letöltésekbe, ha beleegyezel...

Bergo
2009-07-18, 09:00
Üdv néktek! Persze tedd fel azért tettem el én is hogy meglegyen.
Akkor kezdem is a leírást. Lehet hosszú lesz de biztos ami biztos nem akarok megadni fél infofoszlányokat:tongue:
SAMSUNG S5230as szoftverfrissités
Elöször fel kell hogy ismerje a telcsit a pc amihez ez a driver kell http://bergo.uw.hu/samsung.rar
így fog kinézni az eszközkezeloben ha ok http://bergo.uw.hu/samsung.jpg Ezután le kell tölteni a szoftvert és a progit amivel feltesszük a szoftvert.
MultiLoader v5.56(ezzel lehet feltenni a szoftvert)http://www.megaupload.com/?d=JVKFLI29
És a szoftver(ebbol mindig adnak ki újat ez S5230XEIE5)http://firmware.javer.sgh.ru/?frm=S5230XEIE5&t=4
SZOFTVERFRISSITÉS ELÖTT MINDENT MENTSÜNK LE A TELEFONRÓL MERT ELVESZNEK
Ki kell venni a telefonból a sim kártyát és a memóriakártyát is
Kikapcsolt állapotban meg kell nyomni a HANGERO LEFELÉ közben még a KAMERA és a BEKAPCSOLÓ GOMBOT is. Ha mindhármat nyomva tartod bejön egy download felirat piros csíkba!
http://bergo.uw.hu/mobil.jpgEzután csatlakoztassuk a gyári USB ADATKÁBELT a telcsihez és inditsuk el a MultiLoader_V5.56 progit. Ismertessük fel vele a telcsit a PORT SEARCHal. Ha felismeri akkor megjelenik a ComX és mellette hogy S5230 (akkor esett le hogy csinálok képet amikor már befejezte a telepítést ezért a képemen nem látszik de annak ott kell lenni ezt higgyük el) Felül válasszuk ki az MSM6250/MSM6250A-t. Pipáljuk ki a FULL DOWNLOADot!Aztán be kell töltetni pár dolgot. BOOT (a boot mappa elérési útvonala legyen a letöltött szoftvernél) Alatta az AMSS (szintén a letöltött szoftvernél a apps_compressed.bin-re mutasson de más nem is fog látszani) RSRC1 (Rsrc_S5230_Open_Europe_Slav.rc1 re muatasson) RSRC2 (Rsrc2_S5230(Low).rc2 re mutasson de 2 fog látszani egy low meg egy midel nekünk a LOW kell) Végül a factori FS ami a FactoryFs_S5230_Open_Europe_Slav_RU.ffs re mutasson és ha mind az 5 megvan akkor a downloadra kattintva meg is csinálja (5-10 perc) VIGYÁZNI KELL ARRA HOGY KÖZBE LE NE MERÜLJÖN AZ AKKU ÉS A PC IS STABIL LEGYEN FELESLEGESSEN NE FUSSON MÁS. Ha kész a telefon újraindul és kész is van. Ki lehet húzni a kábelt és át kell állitani az angol nyelvrol magyarra.http://bergo.uw.hu/sz.jpg

Bár milyen kérdés felmerülne a bergovecz@freemail.hu címen elértek (MSN)

coyote
2009-07-18, 11:16
Köszi, ez teljesen értheto leírás, aki ezek után sem tudja megcsinálni...:titter: :victory:

Bergo
2009-07-18, 11:36
...az ír nekem msn-en és segítek :D amúgy érdekes hogy letöltöttem ezt a "Samsung PC Studio 3" névre hallgató progit az akkor sem ismerte fel a telót meg most sem nem tom miért. Minden más felismert mivel megvan az illeszto progija. TkFileExplorer is látja a telót csak a PC Studio 3 nem. Valami nem kóser azzal a progival. Azt akartam hogy ahoz letöltöm a szoftverfrissito részét ami a samsung oldalán van hozzá de hát nem ismerte fel a telót. Csatlakozás résznél ott a csatlakozás tipusa usb - és hiába kattintok a csatlakoztatás gombra nem találja a telót (ami jegyzem meg ott van az eszközkezeloben és látszik és nincs elnditva más progi ami használná)

SALIPOK
2009-07-20, 00:06
Sziasztok!

én a TkFileExplorer-rel nem boldogulok :Mad:
beállítottam a sebességet
kikapcsoltam a PC studiot
de mégse engedi csatlakozni : egy pillanatra megjelenik alul a Phone felirat, és kiírjahogy
MSG------------------------------------------------------------

Error: The communication link is lost.

----------------------------------------------------------------
Tudja valaki, h miért?
elorei is köszi a segítséget
üdv: Sali

Bergo
2009-07-20, 09:08
Üdv néked!

A telefon pc studio modban kapcsolodik? És az eszközkezeloben miután megszakad a kapcsolat látszik a telefon? Milyen sebességeket állitottál be? Mást is állitottál? :D jobb vagyok kérdezésbe mint a vágo :D

SALIPOK
2009-07-20, 15:53
:D jah Pista bá:D
utána néztem
csak a samsungos driveredfeltettemés muködik
köszi szépen pisti bá:D
Bocs a zaklatásért:handshake:

Kedves Vágó Pista bá:D
már sikerül csatlakoznia fileexplorer rel
de adatmásolás közben befagy:S
a sebesség 115600
COM22 de eznem lényeg,a többihez nem nyúltam
0
1
8
nem szeretném a firmwaret frissíteni mert féltem a garanciát

A(z) TkFileExplorer MFC Application hibát észlelt, ezért leáll. A kellemetlenségekért elnézését kérjük.
ennyit ír és bezár:S

coyote
2009-07-20, 16:30
Próbáld a sebességet lejjebb venni

Bergo
2009-07-20, 17:22
Üdv! Az a helyzet hogy az a progi nem igazán jó erre bár milyen sebességbe van. Úgy kell csinálni hogy nem pc studio modot kell választani csatlakozáskor hanem média tár (ha a telefon memóriájába akarsz tölteni) vagy háttértárat ha a memóriakártyára akarsz tenni valamit. Én azt a TkFileExplorer progit csak arra használtam hogy az amúgy nem törölheto java fájlokat kitöröltem vele. Nem tom amúgy mi másra jó szerintem semmire. :D de annál is megijedtem mert kitöröltem és a telcsibe ott maradt csak nem lehetett megnyitni. Szerencsére amikor kikapcsoltam a telcsit már nem volt ott de így vette észre magát!:D A szoftverfrissitésrol meg annyit hogy szerintem nagyon megérte rátennem az újat mert szebb és nincs szolgáltatói ratyi tartalom. És nem tom miért veszti el a garanciát mert amúgy a samsung oldalán van ilyen lehetoség amit ajánlanak is hogy legyen mindig naprakész szoftver a telcside. Akkor ha garit veszt miért reklámozzák ok is??

http://hu.samsungmobile.com/supports/softwaremanuals/softwareManuals.do

coyote
2009-07-20, 18:08
Otthon nem lehet frissíteni... Csak szervizben, és tudtommal garanciában frissítenek.

Bergo
2009-07-20, 18:54
Amúgy meg a garancia nem veszik el csak a szoftverére. Ha tönkremegy a kijelzoje vagy a hangszorója arra ugyan úgy vonatkozik a garancia. A szoftveres és a hardveres része nem függ össze nem mondhatják hogy a szoftver miatt ment tönkre a hardveres része.

Coyote a hardver nem kaphat többet mint amit bír a szoftver csak a két véglete között változtathatja az értéket.

SALIPOK
2009-07-20, 18:56
Hát én megcsináltam a frissítést ,:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
és sikerült, azt még nem néztem meg hogy a játékok mennek-e,
én függetlenül vettem , nem találtam olyan kitételt h nem frissíthetem a mobil firmware-ét
remélem muködni fog:D
még két kérdésem lenne

most már bluetooth-al is tudok játékot küldeni?
és hogy jar és jad file is kell e?
mert nekem csak jar van.:S
:victory:elore is köszi ,és köszi mind2otöknek a segítséget:victory:

Bergo
2009-07-20, 19:19
Szeva! Aha én csak bluetoothal küldök és fogadok mindent és tökéletessen összedolgozik a PC+mobil oda-vissza :D elég csak a jar (jaral jobban jar :D) Megcsináltad szóval te is a szoftverfrissitést? És király nem :loveliness:

SALIPOK
2009-07-20, 19:26
:DD

muködik minden
az elso pár percben lassú volt de csak a sok új cucc miatt
már tele van játékkal:tongue:

köszi még1szer a segítséget:handshake:
jaja
naon király :D
ha esetleg elromlik akkor is beviszem majd garival
de bízok a samsungokban a JP P2 mp4em 1 éve megvan és semmi baja
köszi még1szer sztem frissítsen mindenki:D
én áthúzom pc studióval other fáljsba onnan telepítem és perfect;)

coyote
2009-07-20, 20:11
Amúgy meg a garancia nem veszik el csak a szoftverére. Ha tönkremegy a kijelzoje vagy a hangszorója arra ugyan úgy vonatkozik a garancia. A szoftveres és a hardveres része nem függ össze nem mondhatják hogy a szoftver miatt ment tönkre a hardveres része.

Khmm...egy rossz firmware képes agyonütni a hangszórót, vagy akár a kijelzot is!

Bergo
2009-07-20, 20:13
Coyote a szoftver miatt nem mehetnek tönkre mert eleve nem is kaphatnak többet mint amit bírnak a szoft csak a két véglet között tudja öket változtatni

Én is mindent csak áthuzogatok csak bluetoothon mert nem szórakozok vezetékekkel. Amúgy ha hibás a telcsi akkor már az elso héten kiderül az esetek 99%ába szóval ha addig nem volt gond nem is lesz és a szoftverfrissitéstol meg nem is lesz. Jó ez a kis samsung :D csak a wifit hiányolom nagyon ami a nokiámon van

SALIPOK
2009-07-20, 21:06
Szerintem sem lesz baja.

anno írt ide 1 srác hogy o függetlenül vette és neki alapból átmennek a játékok
Szerintem o már az új szoftverrel kapta meg gondolom
szóval nem hinném h bármi is fog történni ami a másikkal meg ne történne
de nagyon barók a játékok:DD:llol:

Bergo
2009-07-20, 21:38
Hú nekem is sok játékom van de mindegyik alap úgy értem nem érinto képernyore van és úgy nem lehet vele rendesen jánszani :( Nekem a javás nokia térkép kellene de a nokia oldalán csak a symbianos van és azt írják hogy a javés ami 6300ra van elöre telepitett és nem engedi letölteni. Ez megvan valakinek? HEEELP azt már keresem de eredménytelenül. Azért kell mert megvan az egész térkép bár mikor rá tudom tölteni pc-rol és jól lehet vele utcát keresni meg külso gps-el király. Vagy esetleg a benne lévo google mapsnak a magyarország térképet honnan tudnám leszedni gépre és rátölteni???? Ha valaki tudna ebben segíteni hálás lennék. Vagy a javás nokia térkép vagy a google map letöltött térképe bár melyik jó lenne.

mark513
2009-07-21, 15:00
öcsém com 569-ben muködik :)))))))))))))))))))
nekem muködik tk fileexplorerlel de nemtom mit rontottam el de csak COM 569 találja meg a telót
3 óra volt mire rájöttem.

Bergo
2009-07-21, 16:13
Szeva! Az öcséd com porton csatlakozik a géphez? Na az szép lehet :D Amúgy sorba osztja a portokat a gép úgy tudom :D mi lehet a többi 568 porton? :D Mindenesetre érdekes. Elpiszkáltál valamit erre tudok gondolni. Te hogy állsz a térkép témával? Van javás nokia térképed vagy olyan progid amivel le lehet tölteni a google map térképeit és a telcsire tenni? Fontos lenne

coyote
2009-07-21, 16:23
Olvasgass egy kicsit az F480 topik elso-második részében :tongue:

Bergo
2009-07-22, 22:12
Néztem de nem találtam megoldást a problémámra :Cry:

Üdv! Korábban írtam ide szoftverfrissitésrol. IE5ös szoft és most találtam IE7est és fel is tettem de hiába mert rakhattam vissza az IE5öst. a 7es nem ismeri a jar fájlokat. Nem lehet csak úgy feltenni a java alkalmazásokat és játékokat! De egy fokkal sem jobb mint az az 5ös. Ha valaki az IE7est megtalálja és azon gondolkodik melyiket tegye fel akkor az 5öst! Ennyit akartam írni! S5230XXIE7 a neve de nem jó! Player one verzio vagy mi

coyote
2009-07-22, 22:20
Pedig van egy link valamelyik hozzászólásban, és ott le van írva, hogyan kell a GoogleMaps térképeket felrakni...
Hadd ne keressem meg én, jó? :Mad:

Bergo
2009-07-22, 22:37
Megköszönném :loveliness:

coyote
2009-07-23, 04:43
A link: http://logout.hu/cikk/offline_google_maps_mobiltelefonra/teljes.html

Bergo
2009-07-23, 09:31
Köszi :loveliness: Ki is próbálom és írom mire jutottam

:S na ez megint valami szedtevedte leírás de majd Bergopapa utánnajár és leírja a frankót ha össze tudja kukázni az infokat. De nem holnapra mert ez nem 5 perc lesz. Viszont potyára nem szeretném. Ugye ha ide leírom nem lesz az hogy nem ebbe a fórumba való meg már van hasonló és törli valaki vagy hasonló?

GeGyuri
2009-07-24, 14:33
Nekem is jó. A java alkalmazások futnak. Egyetlen gondom van. Témák viszont nem futnak.
Nem tudjátok, hogy a témák miért nem?
Elore is köszi a segítséget!

Bergo
2009-07-24, 14:55
Üdv néked! Témák? Milyen témákat próbáltál? Mert nincsenek rá témák max lecseréled a háttérképet meg a menülépet azt ennyi ;) Én most csinálok jó kis forma-1es képet majd mert ugye 720x400as kell elöre ami 3 részes a menünek meg 240x400as

GeGyuri
2009-07-24, 15:49
A frissítés után én csináltam egy hardver-resetet is és elmentek a Wap és internetbeállítások.
Viszont a telefon mindig mutatja azt a G jelet, amit netezés közben is látni, csak kéken.
Ez mitol lehet? Lehet, hogy mert elvesztek a beállítások? Vagy a frissítés miatt van?
Köszi elore is a segítséget!

Bergo
2009-07-24, 21:34
Szeva! Az azért van mert nincsennek meg a beállitások. Megcsinálod a net meg az mms beállitásokat és hozzárendeled mindenhez aminek kell a hálózat. Ha nem használja akkor is. Pl widgeteknél is hozzá lehet rendelni, mms, böngészök, alkalmazások meg mindent nézz át. Nekem is ott volt a G szoftverfrissités után és miután beállitottam eltünt.

Software version : *#1234#

FTA S/w version : *#1111#

Hardware info : *#2222#

Test menu : *#0*#

battery info : *#0228#

Admin Settings: *#6984125*#

coyote
2009-07-24, 21:53
Köszi :loveliness: Ki is próbálom és írom mire jutottam

:S na ez megint valami szedtevedte leírás de majd Bergopapa utánnajár és leírja a frankót ha össze tudja kukázni az infokat. De nem holnapra mert ez nem 5 perc lesz. Viszont potyára nem szeretném. Ugye ha ide leírom nem lesz az hogy nem ebbe a fórumba való meg már van hasonló és törli valaki vagy hasonló?

Indíts új topikot GoogleMaps néven, és oda írd le, amit akarsz ;)

Bergo
2009-07-24, 22:27
Szeva! Oks akkor írom amire eddig jutottam és majd folytatom.

Elöször is kell egy progi amivel le lehet tölteni pc-re a google térképet (legalább is azt a részét amire szükséged van (vagy az egészet de az elég nagy) És ez az a progi http://www.mgmaps.com/cache/gMapMaker-setup.exe
gMapMaker névre hallgat. Mindössze annyi a teendo hogy a progit leszeded elinditod és rányomsz a go-ra. Ekkor kell neki egy .map fájl (ez tartalmazza a paramétereket hogy melyik részét töltse le a térképnek) Hogy ezt honnan szedjük? Hát innen http://www.mapcacher.com/
Rá zoomolsz a területre aminek kellenek az infoi pl Magyarország. Egyszer ha a térképre kattintasz tesz egy jelet az a kezdo és mindig ha kattintasz tesz egy jelölést így kell körbejelölni a területet amit le akarsz tölteni. A zoom level minél nagyobb annál jobban tudsz majd a térképre zoomolni de anál nagyobb és részletesebb lesz. Ha megvan a terület GENERATEre katt és már menti is a map fájlt! Ezt fogja kérni a MAPMaker a gora kattintva. És már le is fogja tölteni a térképet a progiba megadott helyre.
http://bergo.uw.hu/map.jpg

Ja és majd folytatom mert ezt a letöltött térképet kell a telcsire rátenni!

Bergo
2009-07-28, 15:44
Üdv néktek! A térkép egyenlore várat magára mert muszáj net kapcsolat a térképhez nekem meg nincsen megrendelve olyanom szóval akinek van az írja nyugodtan ;)

Más téma. Videot konvertáltam a telcsire és megosztom veletek milyen felbontást birt meg a telcsi. Hangot 128asra állitottam de az bár mekkora lehet szinte csak felesleges. A video 320x240 mp4 H264 (ami nagyon jó) és 29,9 fps pedig valahol olvastam hogy csak 25öt bir de nem! 29.9 FPS-t is viszi és így egy egyész filmet 200MB-ra össze lehet hozni jó minoségbe. Nekem csak 4GBos karim van de arra sok film ráfér így. Kár hogy mobilon nem vagyok hive a filmnézésnek meg zenehallgatásnak. Inkább net de wifi sajnos ezen a telcsin nincsen. Lehet én melléfogtam vele akkor :titter:

Ja igen és kiegésziteném azzal hogy "Ultra Mobile 3GP Video Converter" a neve amivel csináltam a konvertálást és eddig a legjobb. Pik-pak be is lehet hatátolni a filmnek melyik részét konvertálja ha nem akarja valaki az egészet. Ha valaki nem találja neten írjon és felteszem a progit!

saopaulo
2009-07-28, 21:45
Szia meg szeretném kérdezni hogy jutotál e a samsung játék felrakásával? irj visssza palkopal@freemail.hu

Én is szenvedek de semmi bele fáratam

Bergo
2009-07-28, 22:06
Szeva!
Itt a 8. oldalon mindent megtalálsz. Ha azok után bár milyen kérdésed lenne azt írd meg. A lap alján leírtam a szoftverfrissités lépéseit ami után már bár mit telepithetsz rá.

Bergo
2009-07-30, 22:50
Üdv! http://bergo.uw.hu/Monkey.jar ez egy majmos játék ami érintoképernyos 240x400as direkt az S5230asra :loveliness: jó kis játék én elvoltam vele
És itt egy épitos játék is :D http://bergo.uw.hu/TowerBloxx3D.jar

coyote
2009-07-31, 11:47
A Letöltésekben is van egy játékcsomag erre a telefonra :tongue:

kolesz
2009-07-31, 14:02
Kösz Bergo (http://mobile-mania.hu/forum/member.php?u=16878) :victory:
Nem vagyok egy nagy játékos de kipróbáltam fel tudom e rakni
Siker Simán a pc studioval bemásoltam a Other files mappába a telefonra aztán lecsatlakoztam és
megkerestem a telefonon a saját fájlok _ egyéb fájlok mappába rakta itt egyszeruen engedte feltelepíteni
És muködik :loveliness:

kolesz
2009-08-03, 21:16
úgy belejöttem a játékba hogy már többet is sikerült kipróbálnom :titter:
Most lenne egy kérdésem az s5230-as on van egy dobókockás mozgásérzékelos játék
hol találnék hasonló mozgásérzékelos játékokat ?

http://www.mobileheart.com/cell-phone-games/1722-Samsung-S5230-Games.aspx
ezt most találtam ingyen töltheto játékok talán érdekel valakit :loveliness:

Bergo
2009-08-06, 11:29
Üdv néktek! :Cry: a telcsim érintoképernyoje bakrepált nem reagál semmire. Úgy látszik kifogtam de mindenrol írok majd infot! Elöször gondoltam semmit sem vesztek rádobok egy másik szoftot de semmi értelme sem volt (gondoltam, de hát próba szerencse) A telefon pannonos volt ki lett függetlenitve és pár szoftverfrissitésen is átesett) Bevittem pannonhoz mondom nem müxik amit eladtatok nekem. (amúgy nem az én nevemen van használtan vettem) A tag nézegeti ilyet szól hát ez tényleg nem jó elküldjük szervizbe de most nem tudja milyen cserekészüléket tudna adni. Mondom hagyd nem lényeg csak a telcsi legyen jó. Erre megcsinálta a papírt és azt mondta szól ha kész lesz a telcsi (megadtam a vodás számom azon értesitenek) Ez ma történt szóval itt tartok. Szervizben a telcsim és várom a fejleményeket róla. Ja és a hátlapot visszaadták mert elveszhet. Csak a telcsi az akkuval hátlap nélkül ment el.

coyote
2009-08-06, 15:18
Ejha!

Yodabacsi
2009-08-07, 00:03
Két hetes a samum. Csak egy bajom van vele, ma éjszaka kifagyott, eljut a pannon lógóig aztán csáó-a sim kártáyt már nem is olvassa-. Hiába veszem ki a memória kártyát nem segít rajta. Hiába cserélek szimet az sem. Az aksit már jópárszor kiszedtem. Ugy érzem hogy ebbol visszavitel lesz. Ha van valakinek ötlete, hogy lehet resetelni, hogy újra bebootoljon?

Bergo
2009-08-07, 12:00
Szeva! resetre kód van de ahoz be kellene tudnod kapcsolni ami ugye nem kivitelezheto. Csinálj egy szoftverfrissitést vagy mivel csak a bebootolással van baj feltehetoleg akkor a bootolés részét is lehet hogy elég megcsinálni. Itt a 8. oldalon leírtam hogy megy ez a szeftverfrissités. De elöbb csak az elso boot részét tedd rá hátha attól is megjavul.

coyote
2009-08-07, 12:44
Szerintem inkább vissza a feladónak - csere, vagy javítás!
Véleményem szerint csak másfél, két hónapi intenzív használat (mindezt hibátlanul, illetve ismervén a firmware hibáit, csak olyan hibákat megengedve!) után érdemes az otthoni firmware frissítésbe belevágni. Ennyi ido alatt az esetleges hardverhibák már kijönnek, lehet vinni gariban javíttatni!

kolesz
2009-08-07, 17:50
nem túl jó ilyen híreket olvasni :Cry:
én még mindig a motion sensor games -el vagyok elakadva egyszeruen nem találok sehol 5230- ra
Esetleg megtudná mondani valaki hogy kompatibilis e 5230-as más típusú telefonnal ,talán ahhoz találok

Gabesssz
2009-08-07, 22:45
Hát , én nekem egyenlore jó a telóm lekopogom a wodánál vettem kb 2 hete rajta van az új szoftwer és eddig hibátlan..
Kiváncsi vagyok a fejleményekre .
Itt lehet van rá muködö motion sensoros game próba cseresznye : http://forum.mobiles24.com/forumdisplay.php?f=23 (nem árt reggelni)
kiprobáltam párat de hiába állitom be optionsban a motion sensort nemcsinál rá semmitsem. pasz

kolesz
2009-08-09, 09:34
Köszi Gabesssz
kipróbáltam egy halommal de semmi a legtöbb csak sony ericsson megy
keresgélek tovább ,ha találok valami használhatót jelzem
ha valaki esetleg rábukkan valami használhatóra az jó lenne.Köszi.

DarkDog
2009-08-09, 18:47
Szép napot!
Találtam interneten egy megoldást miként lehet feljuttatni játékot erre a telefonra egy WAP-os letöltés áráért :D
Eredeti leírás:
http://www.taringa.net/posts/celulares/2855255/Instalar-aplicaciones-Samsung-Star-s5230.html

Megpróbálom érthetoen leírni :)
-Eloször szükséges egy program amit WAP-on keresztül szükséges beszerezni (Lite ftp) http://www.argim.net/descargar/63655...e-ftp-version/
- Majd Játék .jar .jad fájlit felmásolni telefonra mappába másolva.
- Elindítod a letöltött programot (Lite ftp) kikeresed a felmásolt mappát és azt "Copy item" aztán vissza a fömappába és a ott van "My Private..." belépsz és "Paste item"
- Kilépsz a progibol és beírod billentyuzettel * # 6984125 * #
- Megnyitod internals code * # 9072641 * #
- Storage Settings
- És update java db
Ha minden jól csináltál már megy is a játék

Remélem érthetoen írtam le. :loveliness:
Ha nem világos az eredeti leírásban képek segítségével könnyebb.
Megoldás egyetlen szépség hibája amit észrevettem hogy a játék nevek nem megfeleloen jelenek meg de át lehet nevezni öket.

Bye

nlite
2009-08-09, 20:40
nem túl jó ilyen híreket olvasni :Cry:
én még mindig a motion sensor games -el vagyok elakadva egyszeruen nem találok sehol 5230- ra
Esetleg megtudná mondani valaki hogy kompatibilis e 5230-as más típusú telefonnal ,talán ahhoz találok

Hát énis próbálgattam a minap, de sztem ebben a telóban nem olyan motion sensor van mint a többiben, igazából ez szerintem csak a 4 irányt érzékeli.
Azthiszem az admin menüben lehet tesztelni, megjelenik egy nyíl, hogy merre van "felfele", de csak a 4 irányt érzékeli:(
a dobókocka meg nemtom hogy muxik:)

Yodabacsi
2009-08-11, 12:37
Közben fejlemények történtek. 7végén nem voltam neten, de a teló nállam volt. Vala furcsa dolgot csinál ez a készülék. Ha kiveszem a memória kártyát akkor elindul, igaz hogy igy is beletellik vagy 5percbe, de legalább nem fagy és bebootol. Amikor azt hittem hogy nem bootol, tévedtem, megteszi csak nagyon nagyon lassan kb 50perc alatt jut el odáig hogy kiírja az operátor logot. utánna is fagyás van, szóval nem lehet használni.
Gondoltam kiveszem a memória kártyát, akkor 5perc boot és nincs fagyás. Mondom magamban a memória kártya ahibás, berakok egy másikat, és lám csodát azzal is fagyizik, mondom ilyen nincs, lehet hogy ez is rossz. Miután kipróbáltam a gyári 256majd haver 1gigás bno 2 gigás és a saját 8gigás mem kártyámmal, rá kellett jönnöm hogy valamiért a mem kártyát nem olvassa rendesen.
Ezt vajon gariban vissza lehet vinni javítatni?

nokiadeejay
2009-08-11, 13:20
Sziasztok nekem is s5230 as telom van nekem tetszik csak az érdekelne nagyon hogy erre lehet mozgásérzékelos játékokat tenni? Mert olvastam valahol (lehet hogy hülyeség) hogy ebbe csak mozgásérzékelo van nem pedig giroszkóp és a ketto nem ugyan az!? és kíváncsi lennék nektek van olyan játék rá ami ki használja a telefon mozgásérzékelojét a gyári dobokockán kivül?

coyote
2009-08-11, 14:29
Közben fejlemények történtek. 7végén nem voltam neten, de a teló nállam volt. Vala furcsa dolgot csinál ez a készülék. Ha kiveszem a memória kártyát akkor elindul, igaz hogy igy is beletellik vagy 5percbe, de legalább nem fagy és bebootol. Amikor azt hittem hogy nem bootol, tévedtem, megteszi csak nagyon nagyon lassan kb 50perc alatt jut el odáig hogy kiírja az operátor logot. utánna is fagyás van, szóval nem lehet használni.
Gondoltam kiveszem a memória kártyát, akkor 5perc boot és nincs fagyás. Mondom magamban a memória kártya ahibás, berakok egy másikat, és lám csodát azzal is fagyizik, mondom ilyen nincs, lehet hogy ez is rossz. Miután kipróbáltam a gyári 256majd haver 1gigás bno 2 gigás és a saját 8gigás mem kártyámmal, rá kellett jönnöm hogy valamiért a mem kártyát nem olvassa rendesen.
Ezt vajon gariban vissza lehet vinni javítatni?

Egyértelmuen igen!

david1212
2009-08-15, 19:21
Coyote! Nem ide tartozó téma, de itt válaszolok a privát üzenetedre, mert küldeni nem tudok.
Ezt küldtem volna priviben:
Köszi, ha én ezt tudom akkor neked szólok. Nem igazán reklámozni akartam az oldalt, hasznom nincs belole. Segíteni akartam azoknak akik itt kérdezosködnek. A weboldalamon ez a fórum is reklámozva van! Összefoglaltam azokat az infókat amiket innen és sok más helyrol szedek össze. Megértem én hogy kell egyfajta szabályzásnak lenni, de néha lehetne adni kis engedményt.
Üdv.:handshake:

bartsom
2009-08-17, 12:41
Hi!

Ezeket használd!

Vodafone Firmware Codes:

Admin Menü : *#3695147*#
Internal Pass (Master Key) : *#3971258*#
Üdv.:D

Sziasztok!

Ezek a kódok mire jók? Nem igazán értem, hogy mire használjam. Amíg meg nem tudom, hogy mire valóak, addig nem írom be.

coyote
2009-08-17, 16:45
Olvass vissza légyszíves...

Bannary
2009-08-20, 22:05
Sziasztok!

Java megoldás Samsung s5230ra , szoftver frissítés nélkül:
Már valaki leírta itt, de találtam egy részletesebb leírást.
A dolog lényege, hogy nekem kártyafüggetlen a telefonom, de mégse mentek rá a java játékok simán.
Az alábbi leírást megcsináltam, az egész nem tart 5 percig, és azóta tele raktam a telefont játékokkal.:loveliness:

tehát a leírás:

" A módszernek két szépséghibája van:
1A programot használat elott telepítened kell a mobilodra, ezt pedig az ismert nehézségek miatt csak wapon keresztül lehet. A telepítés kb. 400 KB adatforgalommal jár, ami után már nem kell telepítéshez wapot használni.
2A program shareware. Ami azt jelenti, hogy kb. egy nap használat után az elindítást követoen 1-2 percen belül felugró ablakban követeli a regisztrációt, és ha nem teszed kikapcsol. Azonban ez az 1-2 perc tökéletesen elegendo, hogy a leírt módszerrel alkalmazásokat másolj a mobilodra. Ha nem akarod másra használni a progit, akkor a shareware változat is elegendo.Tehát a teendok:
1.A Samsung New PC Studioval másold a telepítendo játékokat a memóriakártyára. Fontos, hogy könnyen elérhetok legyenek, minden játékot külön könyvtárba rakj és meglegyen a .jar és .jad kiterjesztésu fájl is. Ha nincs .jad, akkor használd a JadMaker-t.
2.A telefonon engedélyezd a wapot. Majd válaszd ki a Menu\Browser\Enter URL parancsot.
3.Írd be a következot: „http://m.getjar.com"
4.Pörgess lefelé az oldalon és válaszd a „Quick Download” linket, majd írd be az 51799-es kódot. Töltsd le és telepítsd az alkalmazást. Persze, ha nem bízol a feltöltésben te is készíthetsz ilyen feltöltést a Mediaval honlapról letöltött progival.
5.Válaszd ki a Menu\Applications\Games and more\LiteFTP alkalmazást.
6.Kattints az „Mmc” könyvtárra (nekem ez az utolsó és a memóriakártyát jelenti).
7.Válaszd ki (csak állj rá, ne lépj be) a telepítendo játék könyvtárát és nyomd meg az 1-es gombot (ez a másolás).
8.Nyomj „Back”-et amíg a gyökérkönyvtárba nem jutsz, aztán lépj be a „My PrivateMy PhotoMy Video .......” könyvtárba (ez a telefon memória), majd nyomd meg a 3-as gombot (ez a beillesztés). Most már ki is léphetsz a LiteFTP-bol
9.A telepítés innen a szokásos módszerrel, így ezt csak címszavakban: a billentyuzeten írd be a *#6984125*# kódot.
10.Válaszd a „4 Internals” menüpontot és írd be a *#9072641*# jelszót.
11.Ha beléptél az internals menübe, válaszd a „6 Storage settings” menüt.
12.Ebben a menüben nyomd meg egymás után a
2 Update media database
3 Update Java DB
10 Create Ax Dat fájl
menüpontokat.
13.Lépj ki a menükbol. És ha mindent jól csináltál a játékok közt "LiteFTP\files\...” kezdettel megtalálod a telepített játékot. Nevezd át, amire szeretnéd, és már játszhatsz is.
Tipp: több játékot is tudsz egyszerre kijelölni és telepíteni a progival. Több könyvtár kijelöléséhez használd a # gombot. A többi lépés ugyanaz."

Ennyi és mennek a játékok:loveliness:

ui: Le szedtem pár mozgás érzékelos játékot is (motion sensor), de nem kimondott s5230 ra voltak, és így nem is lettek jók.:Mad: Még nem találtam s5230ra ilyen játékot, de amint találok megosztom majd veletek. Ha valaki tud esetleg az kérem írjon.
Remélem tudtam segíteni.?

coyote
2009-08-21, 15:06
Megnézem, hátha találok valami okosságot a LiteFTP -hez ;)

coyote
2009-08-21, 15:49
Ezt próbáljátok ki, valószínuleg muködik ;)
838

kisityu
2009-08-22, 18:29
Sziasztok.
A TKFileExplorert honnan lehet beszerezni?
Tudnátok ebben segíteni?

Wolfok
2009-08-23, 10:25
Hát én ezt a leírást találtam a neten... nem sokban különbözik de hátha segít valakinek:

2. Telepítsük fel a samsung modem alaklmazást a SAMSUNG COMPOSITE USB DRIVER-t

3. Csatlakoztassuk a telefont a pc-hez

4. Futassuk a TkFileExplorer_2.2.exe - filet

5. Az elindított programban kattintsunk a 'settings'- 'Com' fülre

6. Menjünk a 'Port' legördül&#245; menüjére és válasszunk portot, majd ok.

7. 'File' - 'connect'- el el&#245; jön a telefon filerendszere - ha mindent jól csináltunk.

8. Menjünk az /exe/java/games könyvtára és hozzunk létre egy új könyvtárat a játék nevével (jobb klikk-create)

9. A TkFileExplorer fels&#245; file rendszerében navigáljunk a letöltött játékhoz és drag and droppal húzzok át a 2 jad/jar fileokat az elkészített könyvtárba

10. Ezzel elkészült a dolog, húzzuk ki az usb-t ... 'file'-'disconnect', ha még fut a file-explorer

11. Tárcsázzuk a telefonban a *#6984125*# karakatereketm majd az el&#245;jöv&#245; menüb&#245;l menjünk az Internalsba- és adjuk meg a *#9072641*# masterkeyt

12. Válasszuk ki a 'Storage settings'-et és bökjünk a 'Java' Db-re

ezzel készen is lennénk, a játékoknál már megtaláljuk a feltelepített játékot

faq:
ha a 7-es lépés nem menne els&#245;re nem kell kétségbeesni -én majdnem megtettem - , egy restart megfogja oldani a problémát

még felmerülhet egy probléma, ekkor chekoljuk h nem-e fut a pcstudio, mert egyszerre nem futattható a pc studio és a TkFileExplorer

Hát ennyi.
Az itt fellelhet&#245; játékokhoz kell a jad fájl is,amit a JadMaker nev&#251; progival lehet megcsinálni telepítés elött.

kisityu
2009-08-23, 20:01
Sziasztok.
A TKFileExplorert honnan lehet beszerezni?
Tudnátok ebben segíteni?

Közben már megtaláltam ezért érvényét vesztette a kérdés.:D

david1212
2009-08-24, 12:08
A tkfileexplorer-es dolog sajnos nem muködik, a fájlok másolásakor hibát jelez és kikapcsol. Sajna nem csak nálam volt probléma, hanem n agyon sok embernél. Én inkább megcsináltam az fw frissítést, nem bántam meg. A garancia elvesztése nem nagyon érdekel.

Bergo
2009-08-25, 11:08
Üdv néktek újra! Na megjött szervizbol a telcsi. Aki nem tudná az elözményeket röviden annyi hogy használtan de 0 percesen vettem S5230ast kifüggetlenitettem és új szoftvert tettem rá. Nemsokkal késöbb be****t az érintoképernyoje. Bevittem pannonosokhoz mert eredetileg pannonos volt. Bevették garanciás javitásra és ma megjött. Természetesen garanciába megcsinálták viszont feltüntek nekik az orosz widgetek gondolom és visszatették a pannonos szoftot és vissza is zárták a barmok. Mivel nem pannonos vagyok elvittem ahoz aki függetlenitette és azt mondta holnapra újra kinyitja. Szóval hiába függetlenitett meg szoftverfrissitett meg nem a neveden van megcsinálják de visszazárják!

Ppuszo
2009-08-25, 18:08
Örülök Bergo, hogy sikerült a manovered...

Tegnap - bár véletlenül indítottam - sikerült a sw frissítés (Bergo papa segítségével). :loveliness:
Ugyanakkoar a tkfileexplorer és New PC Studio egyáltalán nem megy, elobbi mintha méretkorlátos lenne fájlátvitelnél, utóbbi meg az istennek sem kezeli nálam ezt a típust /mintha hiányozna a modell dll-je/. :mad:

Kínomban próbáltam egy másik progit "Mobile Master" - a http://www.letoltokozpont.hu/letoltes_file.php?k=44&a=4479 - ami a telo típust, portot, sebességet simán felismeri és képes egyáltalán a telot kezelni könytárt, mappát beolvasni, törölni, átnevezni stb..:tongue:

Zenét /simán a Music könytárba tettem/ és játékot is tudtam másolni a telora, video, kép, csengohang is biztos megy még nem próbáltam. A játékot simán az egyéb mappába ömlesztve /jar+jad fájlt/, és onnan indítva települnek és azonnal indulnai, valamint bekerülnek Java-s játékok közé. :D /telo független!/

Bocsi ha hosszú voltam, de hátha segít valakinek..:handshake:

coyote
2009-08-25, 18:38
Igazán nem kötekedni akarok, de a Letöltésekben is megtalálható a Mobile Master :tongue:

Ppuszo
2009-08-25, 19:01
Igazán nem kötekedni akarok, de a Letöltésekben is megtalálható a Mobile Master :tongue:

OK! Bár ha pontosan tudom, hogy pont ezt kell keresnem, mert megoldja a korábban többeknek is gondot okozó problémákat, akkor nyilván itt próbálkozok eloször a letöltéssel. :victory:
Bár a link Page not found / Error 404-jére sokan feladják, de igazad van a letöltés a friss verzióval innen is korrekten muködik. Köszi! :loveliness:

Bergo
2009-08-26, 17:25
Csáó! Fájl átvitelnél meg ilyesminél nem is pc studioval kell csatlakozni hanem a másik két lehetoséggel attól függoen hogy a telefonra vagy a memóriakártyát akarod használni és pofon egyszeru progi sem kell hozzá :loveliness:

Na a garanciával megcsináltatott és visszazárt s5230asom kinyitattam újra ingyen mert azt mondtam magától zárt vissza :loveliness:

Azt mondták a szolgáltatók hogy az S5230asal nem lehet tv-t nézni de kipróbáltam és tökéletesen lehet! Tettem fel képet is bizonyságul! Bizonyára örültök hogy visszajöttem! :D
http://bergo.uw.hu/tv.jpg

coyote
2009-08-26, 19:47
Ez hihetetlen...:Mad:
Milyen menüpont alatt találtad a TV-t?:victory:

Bergo
2009-08-26, 20:49
Nincs ilyen menüpont hogy tv. Beállitások - alkalmasás beállitások - médiatár - streaming beállitásoknál megcsinálod a profilját (szolgáltatónként változik) és ha a böngészoben au URL címet rtsp://-el kezded ami ugye a streaming akkor csatlakozik és megnyitva a tv adót. :loveliness: így már mindenkinek tiszta a dolog? :loveliness:

kolesz
2009-08-27, 14:47
addig tiszta hogy beállítom a net szolgáltatást
de a böngészobe mit kell írni légyszíves egy konkrét URL-t hogy kitudjam próbálni

Bergo
2009-08-28, 09:49
Akkor még sem tiszta teljesen. Vannak külön streaming beállítások is. Én a t-mobilét tudom mert azon próbáltam ki. Azért mert a t-mobilnál van olyan csatorna ami ingyen nézheto. Az url címhez kell beírni a streaming címet ami így néz ki. rtsp://212.51.91.163/mobiletv_free/m2.sdp ez egy konkrét létezo cím ami t-mobilnál ingyé nézheto. Van több is mint rtl klub de azok fizetosek.

Üdv!
Az RSS hírolvasóról tud valaki valami infot? Mert nekem azt írja hogy nem található tartalom. Az RSS cím jó mert gépen is be van állitva és van rajta tartalom (http://www.hirtv.net/rss) és azt a kapcsolódási pontot jelöltem meg neki amivel a netet használom ami müködik. Mi lehet a probléma? Másfajta cím kell a mobilnak? Vagy más kapcsolódási pont? Esetleg vanami beállítási probléma? Köszi

Üdv újra! De zavaró hogy egybe teszi a külömbözo témájú üziket. De sebaj :tongue:
Kipróbáltam a zenefelismero funkciót. A külföldi számokat felismeri egész jól de Magyar számokból egyet sem ismert fel. Se rádioból se tv-bol se a ganxsta cd számait se semmit ahonnan a külföldieket simán. Szóval részbe müxik a rendszer mert Magyarokat nem ismeri. Viszont ami jó hogy 10számból 8szor az album boritóját is megmutatja. Igaz kicsibe és nem lehet zoomolni szóval jó szem kell hozzá. De az album címére neten rá lehet keresni és meg lehet nézni nagyba. Felette ott van hogy le lehet tölteni a számot. De jobb ha felírod a címet mert az csak az oldalra visz ahol rá kell keresned. 1szám letöltése 250ft :( 2hétig ingyen lehet használni a funkciót ami azt jelenti hogy a számokére ugyan úgy fizetni kell de vannak ingyen letölthetok. Na még szerencse mert nem mp3ba vannak a számok ezért 1.2MB körülire vannak összetömöritve. Na basszus mondom de jó hogy 2 hétig ingyenes mert így melyik barom képes letölteni 250ft-ért 1 számot. Szóval ennyit a beharangozott jó kis rendszerrol. Letölteni drága és nem mp3ba van így nem is érdemes. A zenefelismero meg jó de csak külföldi számoknál. Sok sikert hozzá mindenkinek

coyote
2009-08-28, 11:39
Mi a fájlkiterjesztése ezeknek a számoknak?

Bergo
2009-08-28, 11:54
.3gp mint a videoknak amiket csinál a tel de nem videok ezek csak zenék. Amit én letöltöttem 4:13 idotartamú és 1.4MB

nokiadeejay
2009-08-30, 16:06
Ha valakit érdekel nem tudom volt-e már errol szó.
"Az érintoképernyos játékoknál el lehet tüntetni a virtuális billentyuzetet. Nyisd meg a .jar kiterjesztésu fájlt, mondjuk total commander programmal. Keresd meg a MANIFEST.MF fájlt, másold ki valahova, hogy szerkesztheto legyen. F4 billentyuvel nyisd meg, majd illeszd be a következo sort:

MIDlet-Touch-Support: true
Mentsd el, majd másold vissza, és az eredtei fájlt írasd felül.
A visszatömörítést elvégzi a total commander."
Innen néztem: ********************

-----------------------------------
nincs más oldal reklámozása!

Fórum szabályzat

akee

gtgabor
2009-08-30, 20:45
Sziasztok!

Én S5230-on szeretnék jar, jad fileokat futtatni, viszont azt írja ki a telefon, hogy "nem támogatott filetípus". Ez mitol lehet? Gyári Vodás a teló, és 2GB-os kari van benne. Mit kell tennem, hogy fusson a We-Travel nevu Navis progi?

Remélem tudtok segíteni.
Hálás köszönet elore is a válaszért.

üdv:

coyote
2009-08-30, 22:38
Olvasd végig légyszíves a topikot! :mad:

Georgie
2009-09-01, 19:44
Ma volt az elso nap az iskolában és kiderült hogy az ofom is meg egy másik oszttársam is ilyet vett. Arra gondoltam hogy megcsinálom a szoftverfrissítést vagy mit hogy lehessen rá java alkalmazásokat tenni. Nekem még sosem volt bajom telefonal amit a vodafonnál vettem. Egyszer vettem kártyafüggetlen v3i-t. Na az a 12 hónapból 3-at szervizben volt. 60-ért vettem és 15 ért adtam el egy év múlva. Jó nagy sz.., Na még rágódok ezen egy kicsit mert azét mégis a gariról van szó.

kolesz
2009-09-01, 19:59
nokiadeejay
hogyan tudom a total commanderrel a visszatömörítést elvégezni hogy ismét .jar kiterjesztésu fájlt kapjak ?

david1212
2009-09-01, 20:06
Erre én is tudok válaszolni. Egyszeruen húzd vissza a tömörített fájlba amit felül akarsz íratni. A többit megoldja a total commander.

Yodabacsi
2009-09-02, 10:13
Sziasztok!

Visszajött gariból a telom, több mint két hét után. Végre muködik. Olvassa a 8 gigás kártyámat, mintha kicsit gyorsabb lenne a rendszer, felraktak egy pár új widgetet, amiknek a többségéhez net kell :Mad:
Amit észrevettem hogy ha egy progi fel akar lépni netre hiába tiltom neki nem érzékeli hogy tiltom, és csak várja hogy engedélyezzem.

DE továbbra sem tudom hogy mi alapján fut egyik java program, a másik nem.
Budapest térképet tud nekem javasolni valaki, akinek fut is a teloján rendesen?
üdv:

Yoda

coyote
2009-09-02, 15:20
Sajnos, a java-kompatibilitás ilyen... Hiába szabvány, minden szabvány annyit ér, amennyit betartanak belole :mad:
Melyik firmet kaptad? Írd be, mint egy telefonszámot: *#1234#
Karaktertámogatás van?
Köszi!

Yodabacsi
2009-09-05, 19:45
Nos:amit kaptam az a : S5230CJIG1

ebboé nem igazán jöttem rá sok mindenre. Karaktertámogatás az van rajta.

coyote
2009-09-05, 21:01
Nos, az a baj, hogy az eddigiek alapján az a firmware,amiben van magyar ékezetes karaktertámogatás, az nem szereti a javat...
A tiéd Pannonos firmware, tehát van karaktertámogatás benne.

Yodabacsi
2009-09-05, 21:38
Valamit nem értek. Mi köze van a java futtatásának a karaktertámogatáshoz.

coyote
2009-09-06, 04:56
Ezt én sem értem, ezért írtam, hogy tapasztalat szerint...

Zisydeejay
2009-09-07, 20:20
Én nem értem nálatok a javával való gondotok! Én felteszem rá a jar fájlt mindegyhova és onnan telepítem nekem alapba mükszik!! Ma sikerüllt rajt szoftvert fr
issítenem sokkal jobb az egész!! Firmware:S5230XEIG6

De ez az új Firmware nagyon szupi

nokiadeejay
2009-09-08, 05:06
Helló Zisydeejay nem tudnád röviden le írni mi az új benne azon kívül hogy esetleg egy kicsit gyorsabb lett?
Mert halottam már olyat hogy a menünél is van plusz még egy oldal meg állítólag nem csak a dobókocka mozgás érzékelos játék van a telefon hanem más mozgás érzékelos játék is? Nem tudnád le írni a tapasztalatodat? Annak még jobban tudnék örülni ha esetleg képel illusztrálnád. Elöre is köszi

taxiszoli
2009-09-08, 15:19
Sziasztok!Nekem van pár száz nagyon jó jar. formátumú játékom,amik futnak 5230-on. Belinkelném vhová ha tudnám hogyan tehetem meg.De ha valakinek pont ezekre lenne szüksége keressen meg msn-en vagy mailben és szivesen átküldöm bárkinek!
zoli369@citromail.hu:D

Ruuny
2009-09-08, 17:15
Sziasztok.

SEGITSÉG :-) Uj vk a samsung-ban és ultra touch választottam. Mielött segitséget kérnék nincs otthon sz.gépem csak a melohelyen ahol le tudok tölteni,de telepiteni nem. Tehát a java játékok amit nem enged megnyitni mert nincs használható memori ami nem igaz. Samsung központban mondták,h nincs aláirva stb ezért nem nyitja meg a játékot amit nem értek mert a gagyit elinditja a nagyobb terjedelmüt meg nem.A másik kérdés,h mik a lehetöségek és felturbozni a telefont internet-wap nélkül. Tudom morbid és nem vk ujgazdag,de meghálálnám aki és személyesen tudna segiteni esetleg.
http://mobile-mania.hu/forum/cb/misc/progress.gif

coyote
2009-09-08, 17:40
Sziasztok!Nekem van pár száz nagyon jó jar. formátumú játékom,amik futnak 5230-on. Belinkelném vhová ha tudnám hogyan tehetem meg.De ha valakinek pont ezekre lenne szüksége keressen meg msn-en vagy mailben és szivesen átküldöm bárkinek!
zoli369@citromail.hu:D

Nagyon megköszönném, ha valahova - data.hu például - feltennéd a csomagot, akkor letöltés után fel tudnám tenni a Letöltésekbe... :handshake:

MightHunter
2009-09-25, 08:21
Sziasztok!
Én most vettem egy független S5230-t és szeretném megtudni hogyan lehet rá adatkábelen keresztül felrakni rá játékot? Próbáltam azt hogy simán feltettem a .jad és .jar fájlokat de semmi reakció kiírta hogy nem ismeri fel.
Elore is kösz a segítséget!

coyote
2009-09-25, 12:36
Olvasd el a topikot!
Errol szól :mad:

MightHunter
2009-09-25, 13:43
Olvasd el a topikot!
Errol szól :mad:
Elolvastam, csak tudod nem akarom hazab.szni a telefonomat három nap után hogy próbálkozok 20 féle módon! Egy kell ami minden képpen beválik!

Bocs a felindultságért csak télleg nem akarom hazvágni a telomat. Amúgy megnéztem a SW verzióját és ezt írta ki:S5230XXIF4. Ez jó vagy rossz? Ha rossz akkor honnan tudok letölteni új verziót és meik lenne az ideális?